/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
EDUKACJA

Jeszcze tydzień trwa nabór na studia na kierunki Technologia drewna i Projektowanie mebli Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

WLTD UP w Poznaniu

Autor:
Źródło: WLTD UP w Poznaniu
Data: 2021-07-06


Do 11. lipca 2021r. trwa rekrutacja na studia inżynierskie na kierunki Technologia drewna (studia stacjonarne i niestacjonarne) oraz Projektowanie mebli (studia stacjonarne).

Fot. WLTD

Studenci podejmujący naukę na kierunku Technologii drewna, po ukończeniu czterech semestrów mogą wybrać moduły zajęć związane z mechaniczną lub chemiczną technologią drewna. Zdobyta podczas studiów wiedza może zostać wykorzystana podczas pracy w wielu sektorach przemysłu zajmującego się przetwórstwem i obróbką drewna, takich jak np.: tartacznictwo, meblarstwo, produkcja płyt drewnopochodnych, celulozy, papieru i różnorodnych wyrobów z drewna.

Fot. WLTD

Z kolei absolwenci kierunku Projektowanie mebli uzyskują szeroką wiedzę w m.in. tendencjach projektowania, wytwarzania i zarządzania produkcją mebli. Mają rozeznanie w rozwijających się technikach i technologiach meblarstwa i stolarki budowlanej. Poznają uwarunkowania przenoszenia wiedzy z obszaru techniki i technologii na praktykę projektową. Nabywają umiejętności warsztatowe pozwalające na realizację niekonwencjonalnych projektów z zastosowaniem najnowszych rozwiązań technicznych i technologicznych.

Fot. WLTD

Studenci obok szeregu przedmiotów wykształcenia ogólnego i kierunkowego, uczestniczą w różnych projektach, których wyniki prezentowane są podczas międzynarodowych spotkań na uczelniach zagranicznych oraz na wystawach i pokazach krajowych.

Fot. WLTD

W wyniku reformy organizacyjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, w 2020 połączono Wydział Leśny i Wydział Technologii Drewna. Obecny Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu: kategoria naukowa A, dwukrotne z rzędu wyróżnienie jakości kształcenia na kierunku leśnictwo przez Polską Komisję Akredytacyjną, wyróżnienie kierunku studiów technologia drewna przez Polską Komisję Akredytacyjną, dwukrotne z rzędu (w latach 2018, 2019) pierwsze miejsce w Rankingu Perspektywy, wśród kierunków rolniczych i leśnych, oraz 2 miejsce (w 2020), nagroda Symbol Nowoczesnego Kształcenia 2020.

Wydział tworzą ambitni i kreatywni ludzie, pracuje tu 196 pracowników, w tym 21 profesorów i 48 doktorów habilitowanych, którzy tworzą doskonałą kadrę zaangażowaną w proces dydaktyczny i badania naukowe. Na Wydziale studiuje około 1700 studentów, którzy oprócz zajęć dydaktycznych aktywnie działają w czterech kołach naukowych oraz w samorządzie studenckim.

Zainteresowani naborem na studia szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji znajdą na stronie: https://puls.edu.pl/upp/kandydat lub bezpośredni kontakt z Wydziałową Komisją Rekrutacyjną pod nr tel. 507 926 981 oraz przez e-mail rekwld_3@up.poznan.pl.

Liczba wyświetleń: 3606


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA