/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
DOM i OGRÓD

Prace ogrodowe - jak sprawić, by ogród był piękny na wiosnę?

Autor:
Źródło: Bricomarche
Data: 2021-05-26


Ogród to miejsce, które tętni życiem, dlatego wymaga nieustannej pielęgnacji. Aby utrzymać go w dobrym stanie, warto zainwestować w narzędzia, które będą pomocne w jego utrzymaniu. Zobacz, które z nich dobrze jest mieć w przydomowym schowku, aby móc cieszyć się wspaniałym, pełnym kwiatów i owoców ogrodem.

Prace ogrodowe - jak sprawić, by ogród był piękny na wiosnę?Prace ogrodowe - jak sprawić, by ogród był piękny na wiosnę?Fot. Bricomarche

Rzeczy niezbędne w ogrodzie

W ciągu roku w ogrodzie wiele się zmienia. Następujące po sobie okresy wiążą się z koniecznością dostosowania kolejnych działań - aby wiosną zapewnić roślinom godne warunki do rozwoju, trzeba uporządkować i przygotować teren po zimie. Przydatne bywają wtedy takie rzeczy jak grabie, służące do zbierania pozostałości po minionych sezonach, czy łopaty jak https://www.bricomarche.pl/ogrod/sprzet-narzedzia-ogrodowe/narzedzia-ogrodowe/szpadle-lopaty,  z których pomocą można sprawnie usunąć z posesji liście, zeschłe gałęzie i naniesione z wiatrem resztki zimy. Warto mieć w zasięgu kolejną niezbędną przy ogarnianiu rzecz, czyli taczki lub postawić na specjalne kosze, dzięki którym wyniesienie ostatków na kompostownik nie będzie kłopotem. Nie zapominajmy także o trawie. W miejscach, w których zdecydujemy się ją posadzić, zmniejsza się szansa pojawienia się chwastów, których obecność negatywnie wpływa na pożądane rośliny.

Jeśli w planach mamy wysiewanie lub sadzenie, konieczne jest ogarnięcie rabat. Aby użyźnić glebę, dobrze jest ją przekopać, a następnie przy pomocy łopaty lub szpadla zrobić niewielkie otwory, do których wprowadzimy cebulki lub nasiona. Umieszczenie ich kilka centymetrów pod ziemią nie tylko sprawia, że chronimy je przed ptactwem, ale umożliwiamy dobre ukorzenienie się.

Bujne plony w ogrodzie - o czym należy pamiętać?

Prace w ogrodzie są zależne od tego, co planujemy w nim uprawiać. Jeśli marzą się nam owoce, warto postawić na gotowe drzewka, które przy pomocy łopaty wkopuje się w ziemię. Jabłka, wiśnie, morele, czy śliwy nie są zbyt wymagające, a na pierwsze plony można liczyć już w kilka sezonów po ich zasadzeniu.

Zdecydowanie mniej czasu na adaptację potrzebują warzywa i zioła. Cebula, pomidory, czy kapusta będą cieszyć nasze oczy już w niedługi czas po zasadzeniu, o ile zadbamy o odpowiednią, bogatą w składniki mineralne ziemię. Przy pomocy drobnych narzędzi, takich jak łopaty, motyki i grabie należy uprzednio przekopać glebę. Służy to przede wszystkim jej spulchnieniu, dzięki czemu można się łatwiej pozbyć niechcianych chwastów. Nie bójmy się także stosowania nawozów, które są pomocne szczególnie dla młodych roślin. Jeśli marzymy o pełnym kwiatów, warzyw i owoców ogrodzie, musimy go systematycznie pielęgnować - bez tego ani rusz!


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz