/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TARTACZNICTWO

Standrew zwiększa moce w zakresie suszenia tarcicy

Standrew

Autor: oprac. red
Źródło: Standrew
Data: 2021-05-25


Standrew SA poinformował o zakończeniu inwestycji związanej z rozbudową zdolności suszenia tarcicy oraz budową placu magazynowo-manewrowego.

Standrew zwiększa moce w zakresie suszenia tarcicyStandrew zwiększa moce w zakresie suszenia tarcicyFot. Standrew

Inwestycja Standrewu to kompleks czterech suszarni komorowych o łącznym wsadzie 240 m3. Z powodu opóźnienia w budowie, dopiero w I kwartale 2021 roku zostały przeprowadzone próbne procesy suszarnicze tarcic dębowych, które miały odbyć się na koniec ubiegłego roku. Pozytywny przebieg testów pozwala zarządowi spółki przewidywać, że cały kompleks suszarni zostanie oddany do użytku na przełomie maja i czerwca. 


Nowe suszarnie znacząco powiększą zdolności spółki w zakresie suszenia tarcicy oraz pozwolą zoptymalizować koszty tego procesu. Dotychczas spółka posiłkowała się w tym zakresiem usługami świadczonymi przez podmioty zewnętrzne. Suszenie tarcicy we własnym zakresie ma według przewidywań pozwolić na zaoszczędzenie 30% dotychczasowych kosztów,

Jak poinformowano, zakończona została również budowa placu magazynowo-manewrowego, co ułatwi procesy logistyczne przy załadunkach dostaw. Formalne oddanie do użytkowania placu odbędzie się również na przełomie maja i czerwca.

Spółka systematycznie wdraża nowe rozwiązania w obszarze zarządzania produkcją i kontrolą kosztów, które pozwalają efektywniej wykorzystywać posiadane zasoby. W dalszym ciągu rozbudowywany jest system wsparcia STAN_PRO. Kolejnym etapem jego wdrożenia jest integracja systemów automatycznych odczytów na poszczególnych gniazdach produkcji co pozwoli na szybkie analizy oraz sprawniejsze zarządzanie magazynem.

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, ze względu na niepewną sytuację gospodarczą związaną z pandemią COVID-19, zarząd spółki wstrzymał wszystkie plany innych działań inwestycyjnych.

W I kwartale 2021 roku Standrew wygenerował przychody netto ze sprzedaży na poziomie 4,482 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 9% w stosunku do pierwszych trzech miesięcy obiegłego roku (2020: 4,103 mln zł). Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 280 tys. zł (2020: 268 tys. zł), a zysk netto 141 tys. zł (2020: 136 tys. zł).

Zdaniem zarządu, pomimo dużego popytu na towary i większych potrzeb rynku w trakcie I kwartału 2021 roku utrzymanie stabilności produkcji i dostaw staje się coraz większym problemem, ponieważ przy
zwiększającej się podaży przede wszystkim mocno rosną koszty zakupu surowca, energii elektrycznej, paliw oraz koszty pracownicze, co wpływa na wzrost kosztów uzyskania produktu.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz