/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TARTACZNICTWO

KPPD: Pozytywne wyniki pierwszego kwartału

KPPD

Autor: oprac. red
Źródło: KPPD
Data: 2021-05-24


Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego SA poinformowało o wynikach finansowych osiągniętych w I kw. 2021r. spółka zwiększyła przychody i zyski względem ubiegłego roku.

KPPD: Pozytywne wyniki pierwszego kwartałuKPPD: Pozytywne wyniki pierwszego kwartałuFot. KPPD

Przychody netto KPPD w pierwszych trzech miesiącach 2021r. sięgnęły 86,773 mln zł wobec 79,723 mln zł rok wcześniej. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 5,351 mln zł (2020: 2,181 ml zł), a zysk netto 3,955 mln zł (2020: 0,983 mln zł).

Na wyniki spółki wpływ miało między innymi dofinansowanie jakie spółka otrzymała z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie na postawie przepisów ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałanie i zwalczaniem COVID-19 dofinansowanie na utrzymanie miejsc pracy dotyczące wynagrodzeń. Za okres styczeń-marzec 2021r. wyniosło one 182 tys. zł.

Jak poinformował zarząd spółki, w pierwszym kwartał roku, spółka rozpoczęła inwestycję Zakładzie Przerobu Drewna w Kaliszu Pomorskim związaną z modernizacją linii obrzynania tarcicy. Na jej poczet KPPD zaciągnęła kredyt inwestycyjny w wysokości 7,3 mln zł.

Spółka realizuje również działania związane z projektem „Poprawa efektywności procesowej i materiałowej w przemyśle tartacznym”, na który w ramach programu Biostrateg otrzymała dofinansowanie w z NCBR w wysokości 0,7 mln zł, przy wkładzie własnym 1,4 mln zł. Projekt miał być zakończony w grudniu 2020r., jednak termin ten został przedłużony do 21. czerwca 21.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz