/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
BUDOWNICTWO

Czy możliwe jest ocieplenie dachu skośnego pianką PUR?

Autor:
Źródło: Purios
Data: 2021-05-07


Właściwa izolacja termiczna budynku poprawia komfort jego użytkowania, a także przyczynia się do obniżenia rachunków za ogrzewanie. Aby osiągnąć oba rezultaty, warto zaizolować nie tylko ściany budynku, ale także dach. Czy możliwe jest ocieplenie dachu skośnego? Oczywiście, że tak. Możesz to zrobić za pomocą np. pianki poliuretanowej. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje o tym procesie!

Czy możliwe jest ocieplenie dachu skośnego pianką PUR?Czy możliwe jest ocieplenie dachu skośnego pianką PUR?Fot. Purios

Dlaczego warto ocieplić dach skośny?

Dach skośny to element budynku mieszkalnego, który przyczynia się do dużej utraty ciepła. Wszystko to przez skomplikowaną strukturę więźby dachowej. Ogrzane powietrze kieruje się ku górze pomieszczenia, ponieważ jest lżejsze niż powietrze nieogrzewane. Następnie przenika ono przez dach na zewnątrz budynku. Takiej sytuacji zapobiec może jedynie ocieplenie dachu. 

Miejsce izolacji będzie zależało od przeznaczenia poddasza. Jeśli przestrzeń ta ma być użytkowa, zrób ocieplenie na połaciach dachu. W przypadku poddasza nieużytkowego, które będzie np. strychem, warto zabezpieczyć przed utratą ciepła strop, czyli ostatnią kondygnację budynku. 

Pamiętaj, że ocieplenie dachu skośnego gwarantuje optymalne efekty izolacyjne, bez względu na to, który rodzaj termoizolacji wybierzesz. Jeden z najpopularniejszych materiałów to pianka PUR marki PURIOS. Sprawdzi się dobrze do ochrony przed utratą ciepła zarówno nowopowstałych budynków, jak i starszych, już istniejących. 

Ocieplenie dachu pianką poliuretanową - zalety

Pianę poliuretanową aplikuje się metodą natryskową. Dzięki temu materiał dociera we wszystkie przestrzenie, szczelnie je wypełniając. Zastosowany produkt zwiększa swoją objętość, utwardza się i ściśle przylega do powierzchni. Taka izolacja, bez spoin i łączeń zapewnia komfort termiczny, a bardzo niski współczynnik ciepła minimalizuje ewentualne utraty ciepła.

Użycie piany PUR do zabezpieczenia budynku umożliwia oddychanie przegród dachowych. Ponadto materiał użyty do natrysku uniemożliwia skraplanie się pary wodnej, co wynika z konstrukcji całej przegrody dachowe i porowatej struktury izolacji. Możesz być więc pewny, że na ścianach Twojego domu nie pojawi się grzyb lub pleśń. Pamiętaj jednak, że ocieplenie musi być prawidłowo wykonane, a cały budynek powinien mieć odpowiednią wentylację.

Jakie jeszcze zalety ma ocieplenie dachu skośnego pianką PUR? Jest ona: 

  • bezpieczna dla domowników oraz zwierząt, 

  • zapewnia komfort użytkowania poddasza latem, zimą gwarantuje natomiast zatrzymanie ciepła wewnątrz pomieszczeń

  • szybka w aplikacji.

Mimo to nie należy robić natrysku samodzielnie. Pracę warto zlecić specjalistom, którzy mają wiedzę i umiejętności, aby wykonać to poprawnie i bezpiecznie.

Dach skośny możesz zabezpieczyć zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Wszystko zależy od tego, jakie funkcje ma pełnić poddasze. Pamiętaj, że bez względu na to, jaki materiał użyjesz do jego ocieplenia, warto zabezpieczyć całą konstrukcję przed działaniem wilgoci. Może mieć ona niekorzystny wpływ na właściwości zastosowanej piany, a także innych produktów wykorzystanych do termoizolacji budynku. Jeśli nie jesteś pewny któryś działań, zapytaj o nie profesjonalistów.

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz