/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Jest akt oskarżenia w sprawie sprzedaży gruntu pod budowę fabryki Egger w Biskupcu

CBA

Autor: oprac. red
Źródło: CBA
Data: 2021-05-06


Prokurator Okręgowy w Olsztynie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko burmistrzowi Biskupca i prezesowi zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Biskupcu w sprawie sprzedaży gruntów pod budowę fabryki płyt drewnopochodnych Egger w Biskupcu.

Jest akt oskarżenia w sprawie sprzedaży gruntu pod budowę fabryki Egger w BiskupcuJest akt oskarżenia w sprawie sprzedaży gruntu pod budowę fabryki Egger w BiskupcuFot. D.Jabłoński

Przedstawiony 28. kwietnia br. akt oskarżenia, to wynik trwającego ponad trzy lata śledztwa prowadzonego przez białostocką delegaturę CBA dotyczącego rozporządzania mieniem komunalnym przez Urząd Miejski w Biskupcu oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Biskupcu Sp. z o.o. w związku z realizacją zawartej w 2015r. z Horizont Project Development Sp. z o.o. umowy inwestycyjnej.

Zgodnie z ustaleniami poczynionymi w toku śledztwa, burmistrzowi Biskupca i prezesowi PWiK w Biskupcu przedstawiono zarzuty niedopełnienia obowiązków i wyrządzenie szkody majątkowej wielkich rozmiarów m.in. w związku z bezprzetargową sprzedażą firmie Egger nieruchomości gminnych za pośrednictwem PWiK w Biskupcu.

Zgromadzony materiał dowodowy wykazał, że jako osoby odpowiedzialne za zajmowanie się sprawami majątkowymi spółki PWiK w Biskupcu podczas przygotowywania inwestycji, a następnie zawarcia w dniu 4. kwietnia 2017r. umowy sprzedaży inwestorowi działek gruntu, nie dopełnili obowiązku w związku ze zmianą planu zagospodarowania przestrzennego i nie dokonali ponownego oszacowania wartości części działek wniesionych do spółki tytułem aportu. Ustalono także, że podczas sprzedaży inwestorowi nie uwzględnili w cenie części podatku VAT i innych kosztów przez co wyrządzili spółce szkodę majątkową w kwocie blisko 9 mln zł. Za przestępstwo to grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wobec prezesa zarządu PWiK w Biskupcu sp. z o.o. Prokuratura Okręgowa w Olsztynie zastosowała środek zapobiegawczy w postaci zakazu zajmowania stanowisk w zarządzie PWiK w Biskupcu Sp. z o.o.

Jest akt oskarżenia w sprawie sprzedaży gruntu pod budowę fabryki Egger w Biskupcu (Zdjęcia: 2)

Jest akt oskarżenia w sprawie sprzedaży gruntu pod budowę fabryki Egger w BiskupcuJest akt oskarżenia w sprawie sprzedaży gruntu pod budowę fabryki Egger w Biskupcu

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA