/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
BUDOWNICTWO DREWNIANE

Unibep będzie kontynuował rozwój w segmencie budownictwa modułowego

Unibep

Autor: oprac. red
Źródło: Unibep
Data: 2021-04-21


Zarząd Grupy Kapitałowej Unibep SA poinformowała o zakończeniu procesu analizy perspektyw działalności dla segmentu budownictwa modułowego.

Unibep będzie kontynuował rozwój w segmencie budownictwa modułowegoUnibep będzie kontynuował rozwój w segmencie budownictwa modułowegoFot. Unihouse

We wrześniu ubiegłego roku zarząd Unibep poinformował o rozpoczęciu analizy dotyczącej perspektyw działalności dla segmentu budownictwa modułowego w Grupie Kapitałowej. Obecnie spółka przekazał informacje o zakończeniu tego procesu. Na podstawie przeprowadzonych badań i w wyniku akceptacji wniosków przez radę nadzorczą, zarząd spółki podjął decyzję o kontynuacji dotychczas realizowanych założeń rozwoju biznesu modułowego.

W opublikowanym przez spółkę komunikacie zamieszczono podsumowanie kierunków rozwoju działalności dla segmentu budownictwa modułowego. Unibep zmierza kontynuować rozwój organizacyjny i technologiczny segmentu w ramach Grupy Kapitałowej Unibep w oparciu o własne zasoby finansowe oraz wykorzystywać efekty synergii wynikające ze ścisłej kooperacji pomiędzy poszczególnymi biznesami. Strategia rozwoju segmentu realizowana będzie w oparciu o:
- kierunkowanie sprzedaży na projekty oparte na modułach powtarzalnych;
- automatyzację linii produktów powtarzalnych;
- digitalizację procesów: sprzedaż - dział projektowy - produkcja - budowa - serwis;
- dywersyfikację geograficzną: rynek norweski, szwedzki, polski oraz niemiecki;
- standaryzację produktów przy użyciu oprogramowania BIM.

Unibep realizuje produkcję domów modułowych poprzez spółkę zależną - Unihouse SA z siedzibą w Bielsku Podlaskim. Ta specjalizująca się w produkcji budynków modułowych wykonywanych w technologii szkieletu drewnianego fabryka, jest jednym z czołowych europejskich producentów tego typu domów.

Od początku 2021 roku Unihouse zawarł na rynku norweskim umowy o wartości ok. 95 mln zł. Cały portfel zleceń spółki na rok bieżący oraz lata kolejne to obecnie ponad 320 mln zł. Unihouse cały czas prowadzimy aktywną akwizycję na rynkach skandynawskich (Norwegia, Szwecja), jak też na rynkach niemieckim i polskim.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz