/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Targi Ligna 2021 odwołane

Autor: oprac. red
Źródło: Deutsche Messe
Data: 2021-04-20


W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zakażeń na całym świecie w następstwie pandemii COVID-19, powolnym postępem szczepień w kraju i za granicą, a tym samym utrzymującym się ograniczeniami w podróżowaniu, Deutsche Messe wraz z VDMA Woodworking Machinery podjęły decyzję o odwołani najwiekszych na świecie targów przemysłu drzewnego, maszyn i narzędzi LIGNA 2021. W tym roku odbędzie się tylko konferencja on-line.

Targi Ligna 2021 odwołaneTargi Ligna 2021 odwołaneFot. D.Jabłoński

Odbywające się w cyklu dwuletnim targi w Hanowerze (Niemcy) są największym na świecie wydarzeniem dotyczącym technologii dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. Ze względu na pandemię, tradycyjny termin imprezy przypadający na przełom maja i czerwca, został wcześniej przesunięty na koniec września. Teraz organizatorzy całkowicie je odwołują. Następna edycja tragów odbędzie się w maju 2023r.

-Na całym świecie niepewność związana z pandemią nadal jest bardzo wysoka. W ścisłej porozumieniu z VDMA (niemieckim stowarzyszeniem producentów maszyn do obróbki drewna) zdecydowaliśmy zatem o anulowaniu LIGNA jako fizycznego wydarzenia w 2021r. - mówi dr Jochen Köckler, prezes zarządu Deutsche Messe AG. -Aby zaoferować branży dostęp do innowacji, wymiany wiedzy i nawiązywania kontaktów, alternatywnie utworzymy cyfrową platformę, która zostanie uruchomiona pod koniec września. Planujemy również konferencję Rosenheim LIGNA wczesnym latem 2022r. W przypadku obu formatów wydarzeń uwzględniamy wiele nowych spostrzeżeń i pozytywnych doświadczeń z niedawno przeprowadzonej, cyfrowej edycji tragów HANNOVER MESSE Digital Edition.

-Decyzja o odwołaniu tegorocznych targów LIGNA była dla nas wszystkich bardzo trudna. Razem z naszymi partnerami, Deutsche Messe i wystawcami reprezentującymi firmy z sektora przerobu i obróbki drewna, walczyliśmy o to, aby LIGNA pozostała najważniejszą na świecie platformą branżową tego roku. Zaangażowanie branży, nawet w tych niepewnych czasach, było wyjątkowo wysokie aż do samego końca. W ostatnich tygodniach wzbudzało to wiele emocji. Organizując targi LIGNA musimy wziąć pod uwagę, że uczestniczące w wydarzeniu parki maszynowe są projektowane, instalowane i prezentowane na żywo z długim czasem wyprzedzenia i wymagają dużo wysiłku. Wymaga to planowania targów wiele miesięcy naprzód. Właśnie dlatego zostaliśmy zmuszeni do podjęcia decyzji o przeprowadzeniu LIGNA jesienią, aby zapewnić naszym klientom niezbędne bezpieczeństwo planowania. Kolejne odroczenie nie ma sensu ze względu na cykle innowacyjne firm oraz kolejną edycją targówLIGNA, która odbędzie się zwyczajowo w maju 2023 roku. Niestety nie ma więc alternatywy dla wydarzenia anulowanego w tym roku - dodaje dr Bernhard Dirr, Dyrektor Zarządzający VDMA.

-Unikalnym punktem targów LIGNA są pokazy na żywo - narzędzi, maszyn i urządzeń, aż po kompletne linie produkcyjne. Taka właśnie jest LIGNA i to stanowi esencję marki tego wydarzenia. Skupiamy się teraz na planowaniu i przygotowaniu LIGNA w maju 2023r. jako kolejnej regularnej dacie pokazów i kolejnych międzynarodowych i innowacyjnych targach z możliwością doświadczenia technologii na żywo - mówi Christian Pfeiffer, dyrektor globalny LIGNA & Woodworking Shows w Deutschen Messe. 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA