/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Homag rozbuduje zakład produkcyjny w Środzie

Homag

Autor:
Źródło: Homag
Data: 2021-04-13


Grupa HOMAG poinformowała o uruchomieniu największego programu inwestycyjnego w historii firmy. W ciągu najbliższych trzech lat niemiecki producent maszyn i urządzeń do obróbki drewna kosztem 60 do 80 mln euro zmodernizuje główne centrum produkcyjno-logistyczne w niemieckim Schopfloch. Kolejne 15 mln euro zainwestowane zostanie Firma HOMAG zainwestuje około 15 milionów euro w rozbudowę zakładu zlokalizowanego w Środzie Wielkopolskiej.

Homag rozbuduje zakład produkcyjny w ŚrodzieHomag rozbuduje zakład produkcyjny w ŚrodzieFot. D.Jabłoński

W Schopfloch powstanie centrum obsługi klienta, nowoczesne biurowce, nowoczesna restauracja firmowa i centrum logistyczne. -Dwa starsze biurowce oraz firmowa stołówka Schopfloch nie sspełniają współczesnych wymagań i musiałyby zostać gruntownie odnowione. Zdecydowaliśmy się więc na zrównoważone rozwiązanie i budujemy od podstaw. To wyraźne zobowiązanie do naszej lokalizacji i ważna inwestycja w przyszłość firmy HOMAG. Z jednej strony tworzymy nowoczesne i przyjazne środowisko pracy dla naszych pracowników. Z drugiej strony będziemy mogli odpowiednio prezentować nasze produkty w nowym centrum obsługi klienta - wyjaśnia Ralf Dieter.

Już w grudniu ubiegłego roku Grupa HOMAG zapowiedziała inwestycje o wartości ponad 12 mln euro na modernizację zakładu produkcyjnego w Schopfloch. Największa część tej inwestycji przeznaczona jest na rozbudowę hali. W planach dotyczących tej lokalizacji jest również budowa nowego centrum logistycznego umiejscowionego bezpośrednio przy fabryce, które zastąpi dotychczas wykorzystywane magazyny zewnętrzne. Rozwiązanie to zapewni wysoką dostępność części zamiennych, a także poprawi efektywność kosztową i logistykę dostaw zarówno do zakładu produkcyjnego, jak i do klientów.

-Cieszymy się, że lokalizacja Schopfloch zostanie rozbudowana i unowocześniana - podkreśla Carmen Hettich-Günther, przewodnicząca rady zakładowej HOMAG Group. -Z ogromnym zadowoleniem przyjmujemy całościowe rozwiązanie, które zostało zaplanowane. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich pracowników w Schopfloch.

Inwestycja w Polsce nakierowana na rozwój produkcji

Nowe budynki mają powstać także w Polsce. W II kwartale 2021r. rozpocznie się budowa nowego zakładu produkcyjnego w Środzie Wielkopolskiej. Inwestycja ukierunkowana jest na zwiększenie możliwości produkcyjnych i modernizację linii technologicznych. -Polski rynek rozwija się od lat, w międzyczasie osiągnęliśmy granice możliwości rozwoju w naszej obecnej lokalizacji. Ponadto polski zakład odgrywa ważną rolę w naszej globalnej sieci produkcyjnej - informuje Ralf Dieter.

Dzięki rozbudowie zwiększy się wydajność fabryki, z której Homag eksportuje na cały świat. Pozwoli również efektywniej obsługiwać polskich klientów, szczególnie szczególnie z tradycyjnie silnej branży meblarskiej, która jest znaczącym rynkiem zbytu maszyn, urządzę i usług oferowanych przez niemiecką grupę.

Homag, który jest wiodącym na świecie dostawcą zintegrowanych rozwiązań dla przemysłu drzewnego, posiada 14 wyspecjalizowanych zakładów produkcyjnych na całym świecie, około 20 spółek handlowo-usługowych należnych do grupy oraz około 60 wyłącznych partnerów handlowych. Łącznie firma zatrudnia ok. 7000 osób. W Polsce Homag zatrudnia już 700 osób, co sprawia, że nasz kraj jest dla Grupy trzecią co do wielkości lokalizacją po Niemczech i Chinach pod względem ilości zatrudnionych pracowników.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA