/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Södra kupuje tartak i zakład impregnacji drewna

Södra

Autor: oprac. red
Źródło: Södra
Data: 2021-04-12


Szwedzki koncern Södra przejmuje spółki Ture Johanssons Trävaru AB i AB Tenhults Impregneringsverk. Nowy tartak i zakład impregnacji drewna wzmocnią pozycję Södra na szwedzkim rynku drewna budowlanego oraz ułatwią wdrażania strategii Grupy.

Södra kupuje tartak i zakład impregnacji drewnaSödra kupuje tartak i zakład impregnacji drewnaFot. Södra

-Przy rozwijaniu naszej struktury produkcyjnej kierujemy się konkretnymi potrzebami i kryteriami. Dlatego z przyjemnością witamy w Södrze zakłady Ture Johanssons Trävaru i Tenhults. Firmy te wesprą naszą działalność i będą je doskonałym uzupełnieniem - powiedział Peter Jhaveri, tymczasowy prezes obszaru biznesowego Södra Wood.

Ture Johanssons Trävaru to tartak znajdujący się w Klevshult (Szwecja). Zakład zatrudnia 55 pracowników i produkuje rocznie około 100.000 m³ tarcicy. Oferta skierowana jest na rynek budowlany i obejmuje szereg produktów z drewna struganego i impregnowanego.

AB Tenhults Impregneringsverk to spółka zależna Ture Johanssons Trävaru AB. Zlokalizowany w Götafors (Szwecja) zakład wyposażony jest w cztery autoklawy do impregnacji drewna. Każdego roku w zakładzie poddaje się obróbce ciśnieniowej ponad 100.000 m³ drewna. Tenhults zatrudnia siedmiu pracowników i jest znany ze swoich certyfikowanych procesów środowiskowych i NTR.

Södra ma obecnie sześć tartaków i dwa zakłady obróbki drewna w Szwecji. Nowo nabyte obiekty znajdują się na obszarze, na którym Södra ma już stabilne dostawy surowców, ale nie prowadzi własnej działalności przemysłowej. Te przejęcia pomogą wzmocnić rynek surowca drzewnego w środkowej części regionu Götaland oraz poprawią pozycję firmy Södra w szwedzkim handlu drewna budowlanego. Pozwoli też jeszcze bardziej wzmocnić organizację poprzez zwiększenie ogólnej zdolności produkcyjnej i stworzenie synergii z dotychczasowymi jednostkami produkcyjnymi Södra.

Koncern Södra jest rodzajem spółdzielni, której członkami jest ponad 53.000 właścicieli lasów, do których należy prawie połowa prywatnych lasów w południowej Szwecji.

-Södra ma zapewnić rynek zbytu surowca drzewnego swoim członkom i zwiększać wartość ich drewna. Posiadanie odpowiednich zdolności produkcyjnych w położonych w odpowiednich lokalizacjach jest tego kluczowym elementem. Te przejęcia pozwolą nam to zrobić. Ture Johanssons Trävaru i Tenhults wzmocnią ofertę Södra dla klientów i rynek drewna na ważnym obszarze geograficznym. Jest to zgodne z naszą strategią Grupy i zapewni nam lepsze warunki do zrównoważonego i zyskownego wzrostu - powiedziała Lotta Lyrå, prezes i dyrektor generalny Södra.

-Södra stworzy możliwości dalszego rozwoju naszej działalności. Wspaniale jest przekazać stery stowarzyszeniu należącemu do członków - z solidnymi lokalnymi korzeniami i długoterminowym horyzontem własności. Razem wzmocnimy ofertę dla naszych klientów - powiedział Lennart Johansson, syn założyciela Ture Johansson i dyrektor generalny firmy.

Przejęcia wejdą w życie po zatwierdzeniu przez Szwedzki Urząd ds. Konkurencji.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz