/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
LEŚNICTWO

Targi leśne KWF-Tagung odwołane

Autor: oprac. red
Źródło: KWF
Data: 2021-04-12


Zaledwie kilka tygodni temu organizatorzy targów KWF-Tagung, jednej z czołowych imprez branży leśnej, informowali o zmianach organizacyjnych mających zapewnić bezpieczeństwo sanitarne. Obecnie wiadomo, że w tym roku odo wydarzenia nie dojdzie. Targi KWF-Tagung odbywają się w Niemczech co cztery lata. Podczas ostatniej edycji, która odbyła się w 2016r. w targach uczestniczyło ponad 50 tys. osób.

Targi leśne KWF-Tagung odwołaneTargi leśne KWF-Tagung odwołaneFot. D.Jabłoński

Jeszcze w połowie marca Kuratorium für Waldarbeit und Forsttechnik, organizator KWF-Tagung, zapewniał, że w dniach 30. czerwca do 3. lipca, odbędą się w jednych z największych targów leśnych w Europie. W ramach zmian organizacyjnych - mających zapewnić bezpieczeństwo sanitarne w dobie pandemii COVID-19 - między innymi zrezygnowano z hal namiotowych na rzecz stoisk ustawionych wzdłuż poszerzonych alei. (Targi KWF-Tagung odbywają się na terenach leśnych.).

Organizacji wydarzenia sprzeciwiły się jednak lokalne w władze. Podczas spotkania w dniu 31. marca 2021r. starosta powiatu Schwalm-Eder, jasno zakomunikował brak zgody na przeprowadzenie imprezy oraz stanowczo zalecił, aby XVIII edycję KWF-Tagung przesunąć na inny termin.

Jak poinformowali organizatorzy tragów, w związku z powyższym, w tym roku odbędzie się tylko cyfrowy kongres (on-line) zaplanowany w dniach 21.-25. czerwca 2021.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz