/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
WYDARZENIA

Weź udział w kolejnej edycji konkursu: Zbuduj Rower z Drewna

WLiTD UP w Poznaniu

Autor: oprac. dja
Źródło: WLiTD UP w Poznaniu
Data: 2021-04-12


Studenckie Koło Naukowe Technologów Drewna Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu ogłosiło kolejną edycję konkursu „Zbuduj Rower z Drewna”.

Weź udział w kolejnej edycji konkursu: Zbuduj Rower z DrewnaWeź udział w kolejnej edycji konkursu: Zbuduj Rower z DrewnaFot. D.Jabłoński

V edycja konkursu „Zbuduj Rower z Drewna”, skierowana jest nie tylko jak poprzednie - do studentów oraz uczniów szkół średnich - ale również do wszystkich miłośników drewna. Celem konkursu jest promocja drewna jako materiału konstrukcyjnego, oraz propagowanie kultury technicznej i zdrowego stylu życia.

Przedmiotem konkursu jest własnoręcznie wykonany rower z drewna. Zgłaszany do konkursu rower musi posiadać co najmniej wykonaną z drewna lub materiałów drewnopochodnych ramę. Pozostałe elementy oraz osprzęt roweru mogą być wykonane z materiałów niedrzewnych. Rower musi spełniać jedną z dwóch funkcji: funkcję transportową, czyli umożliwiać przemieszczanie się nim przy użyciu siły własnych mięśni lub funkcję treningową, czyli rower może służyć do treningów jako tzw. rower stacjonarny.

Ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirus, tegoroczna formuła konkursu została zmieniona - zamiast tradycyjnego finału organizowanego na terenie Wydziału Technologii Drewna, odbędzie się wydarzenie online, które odbędzie się 11. czerwca 2021r.

Uczestnicy konkursu zobowiązani są do przesłanie do 31. maja prezentacji zawierającej maksymalnie 10 minutowy materiał video przedstawiającej wykonany rower i jego pracę. Dodatkowo konieczne jest przesłanie zdjęć uwzględniających kluczowe miejsca konstrukcji i mechanizmów.

Przesłane przez uczestników filmy będą emitowane podczas wydarzenia online w serwisie Facebook.

O wyniku konkursu i przyznaniu nagród decydować będzie liczba zdobytych punktów przyznanych przez komisję ekspercką (jury) oraz wynikających z głosowania na facebookowym fanpage’u Koła Naukowego Technologów Drewna. Szczegółowe zasady określone zostały w regulaminie konkursu.

Więcej informacji na temat konkursu „Zbuduj Rower z Drewna” można uzyskać na stronie https://wltd.up.poznan.pl/pl/blog/v-edycja-konkursu-zbuduj-rower-z-drewna oraz za pośrednictwem profilu Facbebook Studenckiego Koła Naukowego Technologów Drewna https://www.facebook.com/KNTDpoznan).

Zobacz naszą relację z jednej z poprzednich edycji konkursu

Liczba wyświetleń: 2415


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA