/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
LEŚNICTWO

Nowym szefem Lasów Państwowych został Józef Kubica

Drewno.pl

Autor: oprac. red
Źródło: Drewno.pl
Data: 2021-04-09


"Na stanowisko pełniącego obowiązki Dyrektora Generalnego został powołany Pan Józef Kubica - obecny Dyrektor Regionalnej Dyrekcji LP w Katowicach" - poinformował dziś wieczorem na Twitterze Edward Siarka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska - Pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa, któremu podlegają Lasy Państwowe.

Nowym dyrektorem generalnym Lasów Państwowych został Józef KubicaNowym dyrektorem generalnym Lasów Państwowych został Józef KubicaFot. Lasy Państwowe

Józef Kubica to jeden z sześciu dyrektorów regionalnych powołanych w ubiegłym roku przez Michała Wosia, będącego wtedy ministrem środowiska. Po niespełna roku sprawowania tej funkcji, Kubica będzie pełnić obowiązki dyrektora generalnego Lasów Państwowych. Z wpisu Edwarda Siarki na Twitterze nie wynika, czy Kubica będzie pełniącym obowiązki (p.o.) dyrektora generalnego czasowo, czy też będzie pełnoprawnym szefem Lasów Państwowych.

Józef Kubica (ur. 1958) jest absolwentem Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W latach 1978-1979 był stażystą w Nadleśnictwie Świerklaniec. Następnie pracował w Nadleśnictwie Brynek: w latach 1980-1987 jako podleśniczy, a później, przez kolejne 10 lat, jako leśniczy.

W 2015r. został wybrany radnym sejmiku śląskiego z listy PIS (jest koordynatorem okręgowym Solidarnej Polski). W 2017r. zaczął pełnić funkcję inżyniera nadzoru w Nadleśnictwie Świerklaniec. W 2019r. bez powodzenia starał się o mandat posła Europarlamentu. W maju 2020r. objął stanowisko dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.

Aktualizacja  12.04.2021.
Józef Kubica jest p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, część organizacji związkowych działających w Lasach Państwowych kwestionuje prawną podstawę takiej decyzji. "Ponadzakładowy układ zbiorowy pracy mówi wyraźnie o tym, że pełnienie obowiązków można powierzyć tylko pracownikowi danej jednostki. To oznacza, że dyrektor jakiekolwiek Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych nie może zostać pełniącym obowiązki dyrektora Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Jakakolwiek więc decyzja podjęta przez tego pana będzie prawnie nieważna" - cytuje Gazeta Wyborca.

Liczba wyświetleń: 5801


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA