/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
LEŚNICTWO

Dyrektor generalny Lasów Państwowych odwołany

Autor: oprac. red
Źródło: Twitter
Data: 2021-04-08


Dziś został odwołany Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny - poinformował na Twitterze Edward Siarka, Sekretarz stanu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa.

Dyrektor generalny Lasów Państwowych odwołanyDyrektor generalny Lasów Państwowych odwołanyFot. Twitter

Na chwilę obecną brak jest konkretnych informacji o bezpośrednich przyczynach odwołania Andrzej Koniecznego oraz osobie jego następcy.

W ubiegłym tygodniu w portalu Onet.pl ukazał się artykuł na temat wykupienia za bezcen przez Andrzej Koniecznego nieruchomości z zasobów Nadleśnictwa Pomorze, (RDLP Białystok). Nieruchomość tę wkrótce przepisał na syna. W odpowiedzi na publikacje mediów, na stronie Lasów Państwowych umieszczono wyjaśnienia do sprawy oraz informację skierowaniu przez Andrzeja Koniecznego pozwu do sądu.

Liczba wyświetleń: 2079


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Droga do katastrofy otwarta...

To był bardzo rozsądny człowiek. Teraz KE z koncepcją "bioróżnorodności" i "ekologami" złożą LP do trumny, ograniczając o połowę pozyskanie drewna i windując ceny surowca w kosmos. Tartaki, szczególnie mniejsze - pozamiatane...

AM [1]Odpowiedz na ten komentarz2021-04-08 17:51:22

Zgłoś nadużycie

tylko mam jedno ale

przecież były juz dyrektor lp był człowiekiem z nadania politycznego, i widząc że zielony ład ue jest zły i ma za zadanie zniszczyć częściowo lp to nie mógł powiedzieć o tym ziobrze, to o czym oni gadają na zlotach partyjnych, o dupach i piciu. jak jest się przy korycie to chociaż powinni dbać o to koryto. a teraz lament że zrobią z 30% lasów parki, i skończą się ciepłe posadki,premie, układziki i układy, w parku nie ma takich pieniędzy i możliwości dorobienia. z punktu odbiorcy zwłaszcza tego małego i średniego to też zła wiadomość ale co my możemy. A on chyba mógł wcześniej zareagować. Zanim pinokio wszystko podpisuje w brukseli.

tartaczek [196]Odpowiedz na ten komentarz2021-04-08 22:06:18

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA