/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
LEŚNICTWO

Dyrektor generalny Lasów Państwowych odwołany

Autor: oprac. red
Źródło: Twitter
Data: 2021-04-08


Dziś został odwołany Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny - poinformował na Twitterze Edward Siarka, Sekretarz stanu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa.

Dyrektor generalny Lasów Państwowych odwołanyDyrektor generalny Lasów Państwowych odwołanyFot. Twitter

Na chwilę obecną brak jest konkretnych informacji o bezpośrednich przyczynach odwołania Andrzej Koniecznego oraz osobie jego następcy.

W ubiegłym tygodniu w portalu Onet.pl ukazał się artykuł na temat wykupienia za bezcen przez Andrzej Koniecznego nieruchomości z zasobów Nadleśnictwa Pomorze, (RDLP Białystok). Nieruchomość tę wkrótce przepisał na syna. W odpowiedzi na publikacje mediów, na stronie Lasów Państwowych umieszczono wyjaśnienia do sprawy oraz informację skierowaniu przez Andrzeja Koniecznego pozwu do sądu.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Droga do katastrofy otwarta...

To był bardzo rozsądny człowiek. Teraz KE z koncepcją "bioróżnorodności" i "ekologami" złożą LP do trumny, ograniczając o połowę pozyskanie drewna i windując ceny surowca w kosmos. Tartaki, szczególnie mniejsze - pozamiatane...

AM [1]Odpowiedz na ten komentarz2021-04-08 17:51:22

Zgłoś nadużycie

tylko mam jedno ale

przecież były juz dyrektor lp był człowiekiem z nadania politycznego, i widząc że zielony ład ue jest zły i ma za zadanie zniszczyć częściowo lp to nie mógł powiedzieć o tym ziobrze, to o czym oni gadają na zlotach partyjnych, o dupach i piciu. jak jest się przy korycie to chociaż powinni dbać o to koryto. a teraz lament że zrobią z 30% lasów parki, i skończą się ciepłe posadki,premie, układziki i układy, w parku nie ma takich pieniędzy i możliwości dorobienia. z punktu odbiorcy zwłaszcza tego małego i średniego to też zła wiadomość ale co my możemy. A on chyba mógł wcześniej zareagować. Zanim pinokio wszystko podpisuje w brukseli.

tartaczek [177]Odpowiedz na ten komentarz2021-04-08 22:06:18

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz