/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

Duże sklepy meblowe i budowlane pozostaną zamknięte do 18. kwietnia

Drewno.pl

Autor: oprac. red
Źródło: Drewno.pl
Data: 2021-04-07


Wprowadzone 27. marca obostrzenia, wskutek których zamknięte pozostają m.in. duże sklepy meblowe i budowlane, obowiązywać bedą conajmniej do 18. kwietnia.

Duże sklepy meblowe i budowlane pozostaną zamknięte do 18. kwietniaDuże sklepy meblowe i budowlane pozostaną zamknięte do 18. kwietniaFot. D.Jabłoński

7. kwietnia minister zdrowia poinformował o przedłużeniu do 18. kwietnia obostrzeń obowiązujących od 27. marca br. w związku z pandemią koronawirus. Zgodnie z wydanym rozporządzeniem zamknięte pozostają wielkopowierzchniowe, detaliczne sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 tys. m2. W pozostałych placówkach handlowych ograniczono dopuszczalną liczbę klientów do jednej osoby na każde 20 m2 powierzchni sklepów.

Kolejne decyzje o przedłużeniu lub zmniejszeniu restrykcji rząd podejmować będzie w zależności od ilości zachorowań w następnym tygodniu.

To trzeci lockdown sklepów meblowych od momentu wybuchu pandemii COVID-19. Wiosną ubiegłego roku sklepy sprzedające meble o powierzchni ponad 2000 m2 zamknięte były przez 51 dni. Kolejne 21 dni restrykcji obowiązywało w listopadzie 2020r.

Markety budowlane do tej pory nie były objęte tak poważnymi restrykcjami. Dodatkowo firmy działające w tej branży mają więcej możliwości "obejścia" obostrzeń. Część sieci handlowych dysponuje sklepami o powierzchni nieprzekraczającej 2000 m2, których restrykcje nie obejmują. Jak informują media wiele dużych sklepów mimo "zamknięcia" działa. W większości przypadków czynne są tzw. ogródki zewnętrzne znajdujące się przy marketach. Poszczególne marki prowadzą również sprzedaż "parkingową". Inwencja firm w tym przypadku jest spora, od umożliwienia klientom odbioru zamówień internetowych i telefonicznych, po sprzedaż realizowaną w namiotach ustawionych przed sklepami.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz