/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
EDUKACJA

WLTD: Jesteśmy dumni z naszych absolwentów - Wywiad z Tomaszem Markiewiczem

WLTD UP w Poznaniu

Autor:
Źródło: WLTD UP w Poznaniu
Data: 2021-04-03


Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Tomaszem Markiewiczem. Rozmowa jest drugim odcinkiem cyklu "Jesteśmy dumni z naszych absolwentów" przygotowanego przez Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Seria składa się wywiadów przeprowadzanych z absolwentami wydziału.

WLTD: Jesteśmy dumni z naszych absolwentów - Wywiad z Tomaszem MarkiewiczemWLTD: Jesteśmy dumni z naszych absolwentów - Wywiad z Tomaszem MarkiewiczemFot. WLTD

W drugiej odsłonie cyklu, z Tomaszem Markiewiczem, absolwentem wydziału leśnictwa (rocznik 1996), nadleśniczym Nadleśnictwa Łopuchówko - rozmawia prof. UPP dr hab. Edward Roszyk, prodziekan ds. studiów WLTD. Tematem rozmowy są między innymi problemy i wyzwania przed jakimi stoi leśnictwo na świecie.

dr inż. Tomasz Markiewicz w latach 2016-2020 pełnił funkcje dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. Od 2013 roku jest wiceprezydentem Union of European Foresters, największej i najstarszej organizacji skupiającej ok. 80 tysięcy leśników z 25 krajów Europy, od 2014 roku uczestnikiem procesu Forest Europe, a także członkiem grupy doradczej Forestry and Cork działającej przy Komisji Europejskiej. W 2020r. powołany został na Pełnomocnika Ministra Środowiska do spraw analiz i monitoringu otoczenia prawnego leśnictwa w zakresie regulacji spoza prawa krajowego. W grudniu 2020r., jako pierwszy Polak, został członkiem Biura Forum o Lasach ONZ (UNFF) pracującym nad międzynarodową polityką leśną i wdrażaniem zrównoważonej gospodarki w lasach.

Tomasz Markiewicz jest też przewodniczym Rady Uczelni Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (już drugą kadencję) oraz członkiem rad naukowych Instytutu Dendrologii PAN w Kórniku (Arboretum Kórnickie Instytut Dendrologii PAN), Instytutu Technologii Drewna w Poznaniu (Sieć Badawcza Łukasiewicz) i Wielkopolskiego Parku Narodowego.


Portal Drewno.pl jest patronem medialnym cyklu


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA