/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
EDUKACJA

WLTD: Jesteśmy dumni z naszych absolwentów - Wywiad z Tomaszem Markiewiczem

WLTD UP w Poznaniu

Autor:
Źródło: WLTD UP w Poznaniu
Data: 2021-04-03


Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Tomaszem Markiewiczem. Rozmowa jest drugim odcinkiem cyklu "Jesteśmy dumni z naszych absolwentów" przygotowanego przez Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Seria składa się wywiadów przeprowadzanych z absolwentami wydziału.

WLTD: Jesteśmy dumni z naszych absolwentów - Wywiad z Tomaszem MarkiewiczemWLTD: Jesteśmy dumni z naszych absolwentów - Wywiad z Tomaszem MarkiewiczemFot. WLTD

W drugiej odsłonie cyklu, z Tomaszem Markiewiczem, absolwentem wydziału leśnictwa (rocznik 1996), nadleśniczym Nadleśnictwa Łopuchówko - rozmawia prof. UPP dr hab. Edward Roszyk, prodziekan ds. studiów WLTD. Tematem rozmowy są między innymi problemy i wyzwania przed jakimi stoi leśnictwo na świecie.

dr inż. Tomasz Markiewicz w latach 2016-2020 pełnił funkcje dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. Od 2013 roku jest wiceprezydentem Union of European Foresters, największej i najstarszej organizacji skupiającej ok. 80 tysięcy leśników z 25 krajów Europy, od 2014 roku uczestnikiem procesu Forest Europe, a także członkiem grupy doradczej Forestry and Cork działającej przy Komisji Europejskiej. W 2020r. powołany został na Pełnomocnika Ministra Środowiska do spraw analiz i monitoringu otoczenia prawnego leśnictwa w zakresie regulacji spoza prawa krajowego. W grudniu 2020r., jako pierwszy Polak, został członkiem Biura Forum o Lasach ONZ (UNFF) pracującym nad międzynarodową polityką leśną i wdrażaniem zrównoważonej gospodarki w lasach.

Tomasz Markiewicz jest też przewodniczym Rady Uczelni Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (już drugą kadencję) oraz członkiem rad naukowych Instytutu Dendrologii PAN w Kórniku (Arboretum Kórnickie Instytut Dendrologii PAN), Instytutu Technologii Drewna w Poznaniu (Sieć Badawcza Łukasiewicz) i Wielkopolskiego Parku Narodowego.


Portal Drewno.pl jest patronem medialnym cyklu


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz