/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PAPIER i CELULOZA

Arctic Paper uruchomi centrum badawczo-rozwojowe w Munkedal

Arctic Paper

Autor: oprac. red
Źródło: Arctic Paper
Data: 2021-03-28


Arctic Paper, spółka działająca w branży celulozowo-papierniczej, poinformowała o planach utworzenia centrum badawczo-rozwojowego. Centrum powstanie w Munkedal (Szwecja), gdzie znajduje się jeden z zakładów produkcyjnych należących do przedsiębiorstwa.

Arctic Paper uruchomi centrum badawczo-rozwojowe w MunkedalArctic Paper uruchomi centrum badawczo-rozwojowe w MunkedalFot. Arctic Paper

Nowa jednostka badawczo-rozwojowa będzie prowadzić działania R&D na rzecz całej grupy kapitałowej. Celem uruchomienie spójnych badań w grupie kapitałowej jest wzmocnienie zdolności Arctic Paper do opracowywania innowacyjnych produktów, które spełniają rosnące potrzeby klientów.

Jak poinformowano w wydanym komunikacie, na stanowisko kierownika ds. badań i rozwoju Grupy Arctic Paper, który podlegał będzie bezpośrednio dyrektorowi generalnemu, powołany został Daniel Klang.

-Dobrze zorganizowane i efektywne działania w obszarze R&D, realizowane w ścisłej współpracy z klientami, są jedną z naszych mocnych stron i mają kluczowe znaczenie dla rozwoju Arctic Paper, zwłaszcza, gdy zamierzamy umacniać naszą pozycję w segmencie opakowań. Witamy Daniela Klanga jako szefa naszej nowej jednostki badawczo-rozwojowej. Jego bogate doświadczenie okazuje się szczególnie przydatne w momencie, gdy rozwijamy teraz nasz potencjał, aby zwiększyć tempo innowacji - powiedział Michał Jarczyński, prezes ARctic Paper.

Przed przejściem do Arctic Paper, Daniel Klang zajmował stanowisko kierownika produkcji w Rexcell Tissue & Airlaid w Skåpafors. Wcześniej zdobywał doświadczenie na stanowiskach kierownika ds. sprzedaży i marketingu w Ahlstrom-Munksjö w Billingsfors.

Arctic Paper jest drugim co do wielkości pod względem wolumenu produkcji, europejskim producentem papieru książkowego oraz jednym z wiodących producentów wysokogatunkowego papieru graficznego. Akcje spółki są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2020r. skonsolidowane przychody firmy sięgnęły 2,85 mld zł.

Zgodnie z przedstawioną niedawno strategią, Arctic Paper zamierza intensywnie aktywizować swoją działalność w segmencie opakowań z papieru, który jak ocenia zarząd spółki, jest perspektywicznym i ważnym dla grupy kierunkiem rozwoju. Kierownik działu R&D Arctic Paper będzie podlegał bezpośrednio dyrektorowi generalnemu, podsumowano. Jednym z kilku realizowanych przez spółką projektów jest "Opracowanie i wdrożenie technologii produkcji wysokobarierowego biodegradowalnego papieru opakowaniowego". W ubiegłym roku na jego realizację, spółka zależna Arctic Paper Kostrzyń, uzyskała dofinansowanie w kwocie 8 mln zł z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz