/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
OKNA i DRZWI

Eko-Okna inwestują w produkcję okien z drewna

Autor: oprac. red
Źródło: Eko-Okna
Data: 2021-03-23


Producent stolarki otworowej Eko-Okna SA realizuje inwestycję, której celem jest wzrost możliwości produkcyjnych w zakresie wytwarzania okien drewnianych.

Eko-Okna inwestują w produkcję okien z drewnaEko-Okna inwestują w produkcję okien z drewnaFot. Eko-Okna

Inwestycja realizowana w Kornicach (woj. Śląskie), gdzie obok zakładu nr 6, powstaje nowa hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni 44 tys. m2.
Większość powierzchni nowej hali przeznaczona ma zostać na cele związane z produkcją okien drewnianych. W ramach projektu powstanie linia produkcyjna wyposażona w nowoczesne centra obróbcze i lakiernia pozwalająca na produkcję ok. 250 szt. okien na zmianę. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2021r.

W 2019r. udział ilościowy stolarki drewnianej w całości produkcji Eko-Okien wynosił zaledwie 0,3%.

Eko-Okna SA to największy producent okien w kraju i jeden z największych producentów stolarki w Europie. Powierzchnia produkcyjno-magazynowa spółki na koniec 2019r. przekraczała 200 tys. m2. Firma jest też jednym z największych eksporterów stolarki otworowej w Polsce. W 2019 roku produkty z Kornic eksportowano do 34 krajów na całym świecie.

Główną segmentem działalności spółki jest produkcja okien PVC, jednak przedsiębiorstwo stworzyło kompletną ofertę stolarki. Oprócz okien i drzwi PVC oferuje także okna i drzwi aluminiowe oraz drewniane, drzwi wejściowe, systemy przesuwne, systemy podnoszono-przesuwne, rolety, żaluzje fasadowe, moskitiery, bramy oraz kompletne ogrodzenia posesyjne.

Według sprawozdania finansowego Eko-Okna SA w 2019r. Osiągnęły przychody w wysokości 1,736 mld zł wobec 1,268 mld zł rok wcześniej. Zysk netto spółki wyniósł 63,906 mln zł (2018: 37,982).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA