/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

Tylko z kolejną rundą finansowania

Autor: oprac. red
Źródło: Tylko
Data: 2021-03-23


Działająca na rynku mebli na zamówienie, marka Tylko, pozyskała od inwestorów w kolejnej rundzie finansowania 22 mln euro.

Tylko z kolejną rundą finansowaniaTylko z kolejną rundą finansowaniaFot. Tylko

Tylko prowadzi sprzedaż mebli produkowanych na zamówienie (głównie regałów) wyłącznie poprzez internet, za pomocą strony internetowej oraz aplikacji mobilnej wykorzystującej rozszerzoną rzeczywistość (AR).

Jak poinformowali założyciele spółki, w kolejnej rundzie finansowania pozyskano kapitał w wysokości 22 mln euro. Głównymi inwestorami zostały izraelski fundusz Pitango Growth oraz Evli Growth Partners z Finlandii. To już trzecia runda finansowani. W poprzednich udało się spółce uzyskać łącznie ok. 10 mln euro kapitału.

Założona w 2014r. przez Hannę Kokczyńską, Jacka Majewskiego, Mikołaja Molendę oraz Benjamina Kuna firma, pomimo ponad pięcioletniej działalności, wciąż zaliczana jest do grupy najcenniejszych polskich start-upów technologicznych.

Według raportu finansowego za 2019r., Custom sp. o o.o. (będąca podmiotem dominującym Tylko DE GmbH), uzyskała przychody ze sprzedaży na poziomie 58,7 mln zł co oznacza duży, ponad 100% wzrost, wobec 34,184 mln zł rok wcześniej. Warto zauważyć, że zdecydowana większość przychodów realizowana jest ze sprzedaży po za granicami Polski. Sprzedaż krajowa stanowi mniej niż 0,5% całości przychodów spółki. Od początku działalności spółka wykazuje straty podatkowe rzędu kilku milionów złotych rocznie. Strata netto za 2019r. wyniosła 16,963 mln zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz