/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
OKNA i DRZWI

Czy wiesz, że możesz dostać dofinansowanie na wymianę drzwi zewnętrznych na nowe?

Autor:
Źródło: inspiro.online
Data: 2021-03-17


Niestety powietrze w naszym kraju ciągle jest w opłakanym stanie. W godzinach popołudniowych na zewnątrz trudno jest oddychać. Dlatego organy państwowe i samorządowe tworzą różnego rodzaju programy, które mają wesprzeć posiadaczy kopciuchów w zmianie sposobu ogrzewania domów. Warto wiedzieć, że dofinansowanie w ramach programu nie obejmuje jedynie zmiany pieca, ale także prace mające na celu zminimalizować utraty ciepła przez budynek. Dlatego można uzyskać dopłatę do wymiany drzwi zewnętrznych.

Czy wiesz, że możesz dostać dofinansowanie na wymianę drzwi zewnętrznych na nowe?Czy wiesz, że możesz dostać dofinansowanie na wymianę drzwi zewnętrznych na nowe?Fot. materiały prasowe

Gdzie można uzyskać dofinansowanie?

Wśród instytucji odpowiedzialnych za poprawę jakości powietrza w Polsce znajdują się, między innymi: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej, urzędy miast i gmin, agencje rozwoju regionalnego. Podmioty te dysponują środkami krajowymi oraz unijnymi i proponują różne poziomy wsparcia.

Dużą popularnością cieszy się Program Czyste Powietrze, który jest realizowany przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Oddział funduszu mieści się w stolicy każdego województwa (w niektórych województwach funkcjonują też oddziały terenowe). Jednak prawda jest taka, że chcąc otrzymać dotację lub preferencyjną pożyczkę, wcale nie trzeba odwiedzać tej instytucji. Wszystkie wymagania oraz niezbędna dokumentacja dostępne na stronie internetowej w Portalu Beneficjenta.

Jakie wymagania muszą spełniać dotowane drzwi?

W informatorze do Programu Czyste Powietrze dość konkretnie opisano jakie normy mają spełniać nowe źródła ciepła oraz okna lub drzwi, na które będzie należało się dofinansowanie. W związku z tym, że tematem artykułu są drzwi, to skupimy się tylko na nich.

Drzwi zewnętrzne muszą być fabrycznie nowe, dopuszczone do handlu i posiadać certyfikat CE lub B. Wymagana jest także gwarancja producenta. Najistotniejsze znaczenie dla Programu ma jednak współczynnik przenikania ciepła, który dla drzwi zewnętrznych nie może być większy niż 1,30 [W/(m2·K)]. Im mniejszy, tym lepszy. Drzwi spełniające wymagania przepuszczają bowiem mniej ciepła na zewnątrz. O ile istnieją możliwości techniczne, drzwi powinny być montowane z wykorzystaniem tzw. ciepłego montażu.

Gdzie kupić drzwi spełniające wymogi programu Czyste Powietrze?

Godnym polecenia sprzedawcą drzwi posiadających wysokie parametry cieplne jest Inspiro.online. Katalog produktów firmy obejmuje:

  • drzwi zewnętrzne jednoskrzydłowe,
  • drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe,
  • drzwi zewnętrzne z dostawką,
  • drzwi zewnętrzne z antabą.

W asortymencie dostępne są drzwi zewnętrzne pełne lub przeszklone. Specjalną grupę produktów stanowią drzwi, które spełniają normy Programu Czyste Powietrze. Takie drzwi są ocieplone pianą poliuretanową PUR. W opcji są także drzwi zewnętrzne pasywne.

Drzwi Inspiro charakteryzują się, nie tylko wysoką jakością wykonania (są odporne na zadrapania i działanie promieni UV), ale również niezwykle reprezentacyjnym wyglądem. Do wyboru są różne poszycia skrzydła (w tym: gładkie, gładkie z aplikacją black, gładkie z aplikacją inox, z przetłoczeniami), szerokości i grubości drzwi, rodzaje klamek, zamków, ościeżnicy i przeszklenia (m.in. lustro weneckie).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz