/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TARTACZNICTWO

Modernizacja tartaku KimaBel

Autor: oprac. red
Źródło: KimaBel
Data: 2021-03-17


Białoruska spółka KimaBel kontynuuje modernizację tartaku zlokalizowanego w miejscowości Solonikski nieopodal Połocka. W wyniku zrealizowanej w ubiegłym roku inwestycji zdolność przetarcia wzrosła do 750 tys. m3 surowca iglastego.

Modernizacja tartaku KimaBelModernizacja tartaku KimaBelFot. KimaBel

W 2020 roku spółka zmodernizowała tartak w Solonikski k. Połocka na Białorusi. W zakładzie zainstalowana została nowoczesna linia produkcyjna o zdolności przerobu rzędu 750.000 m3 drewna rocznie oraz nowy kompleks suszarniczy o jednorazowym wsadzie na poziomie 1600 m3 zasilany własną kotłownią zasilaną biomasą, głównie korą.

Na początku marca br. w tartaku oddano do użytku kolejną inwestycję - linię sortowniczą surowca drzewnego, której wydajność sięga ok. 2000 m3 dziennie. Linia wyposażona jest w skaner ułatwiający decyzję o wykorzystaniu poszczególnych kłód i sposobu ich rozkroju. Koszt tej inwestycji to ok. 3 mln euro.

Tartak firmy KimaBel przerabia głównie drewno sosnowe pochodzące z białoruskich lasów. Głównym produktem jest płyta klejoną. 99% produkcji realizowanej przez spółkę jest eksportowane do krajów Europy, Azji i Ameryki Północnej.

Firma zatrudnia łącznie około 250 osób, z których większość pracuje w dziale obróbki drewna. Tartak pracuje na trzy zmiany, w najbliższym czasie planowane jest uruchomienie czwartej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz