/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

Roca Group przejęła producenta mebli łazienkowych firmę Royo

Autor: oprac. red
Źródło: Roca Group
Data: 2021-03-08


Specjalizująca się w wyposażaniu łazienek Grupa Roca przejęła jednego z największych producentów mebli łazienkowych na świecie. W styczniu br. międzynarodowy koncern z hiszpańskim rodowodem przejął 75% akcji Royo Group. Obie firmy są obecne na polskim rynku.

Roca Grupa przejęła producenta mebli łazienkowych firmę RoyoRoca Grupa przejęła producenta mebli łazienkowych firmę RoyoFot. Roca

Grupa Roca odkupiła od amerykańskiego funduszu HIG 62% akcji hiszpańskiego producenta mebli łazienkowych Royo Group. Kolejne 13% nabyła bezpośrednio od rodziny Royo, w rękach której pozostaje 25% akcji firmy z Walencji. To posunięcie jest częścią strategii Grupy Roca polegającej na utworzeniu wyspecjalizowanych centrów dla różnych kategorii produktów w łazience.

Grupa Royo w 2019.r osiągnęła obroty w wysokości 95 mln euro i zatrudnia 793 pracowników w swoich trzech zakładach produkcyjnych w Hiszpanii i Polsce oraz w dwóch centrach innowacji. Do Hiszpanów należą polskie spółki Elita oraz Maximus Tradin, obie z siedzibą w Sztumskim Polu.

Również Grupa Roca posiada fabryki w Polsce, jednak nie działają one w branży mebli.

-Dzięki temu sojuszowi wzmacniamy kategorię mebli łazienkowych, kluczową w naszym sektorze, z europejskim liderem, z którym podzielamy wizję biznesową i z którym ściśle współpracujemy przez ostatnie 10 lat. Ta fuzja pozwoli nam jeszcze bardziej zwiększyć naszą konkurencyjność w obszarze łazienek i osiągnąć światową pozycję lidera w tym segmencie - powiedział Albert Malgrans, dyrektor generalny Roca Group.

Raúl Royo, dyrektor generalny Royo Group, powiedział: „[Jest to] wspaniały sojusz strategiczny poprzez wspólne przedsięwzięcie obu firm, które wzmacnia maksymalne możliwe zaangażowanie obu stron.

-Umowa z Roca, jedną z największych hiszpańskich grup przemysłowych i liderem w branży łazienkowej na świecie, pomoże nam wspólnie zbudować jeszcze bardziej wiodącą i innowacyjną firmę, łączącą prawie 150 lat historii w branży łazienkowej. To wspaniały sojusz strategiczny (...), które wzmacnia maksymalne możliwe zaangażowanie obu stron - komentuje Raúl Royo, dyrektor generalny Royo Group.

Transakcja stworzy światowego lidera w dziedzinie wyposażenia łazienek. W segmencie mebli łazienkowych globalne obroty Grupy Roca przekroczą 173 mln euro, a produkcja sięgnie blisko dwa miliony sztuk rocznie w dziewięciu ośrodkach produkcyjnych w Hiszpanii, Portugalii, Polsce, Czechach, Rosji, Chinach i Brazylii.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz