/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Werth-Holz inwestuje w rozwój mocy produkcyjnych

Autor: oprac. red
Źródło: Werth-Holz
Data: 2021-03-01


Werth-Holz SA realizuje inwestycje mające na celu zwiększenie efektywności produkcji oraz poszerzenie gamy produktowej.

Werth-Holz inwestuje w rozwój mocy produkcyjnychWerth-Holz inwestuje w rozwój mocy produkcyjnychFot. Werth-Holz

W kwietniu planowane jest uruchomienie nowej linii tartacznej. Umowa z wykonawcą, firmą Stravis Arkadiusz Pankowski, podpisana została w styczniu ubiegłego roku. Inwestycja pozwoli zwiększy efektywność przerobu surowca drzewnego we własnym tartaku. Pozyskiwana w nim tarcica wykorzystywana jest głównie do produkcji wyrobów drewnianej galanterii ogrodowej. Wartość umowy to 1,644 mln zł. Zakup linii został sfinansowany przy pomocy leasingu i środków własnych.

W ubiegłym roku Werth-Holz dokonał również zakupu linii do produkcji elementów prefabrykowanych domów drewnianych. W skład linii wchodzi centrum ciesielskie CNC, stoły motylkowe, system ewakuacji elementów gabarytowych, suwnica, środek transportu wewnętrznego. Wartość transakcji wynosi 1,013 mln zł netto. Zakup podobnie jak w przypadku linii tartacznej został sfinansowany przy pomocy leasingu oraz środków własnych. Inwestycja wpisuje się w strategię Grupy Werth-Holz, związanej z rozwojem działalności spółki zależnej Werth-Holz Hausbau, w zakresie prefabrykacji domów o konstrukcji szkieletu drewnianego. Dzięki zakupowi nowej linii zdolności produkcyjne Grupy Werth-Holz wzrosły z ok. 8 do 30 domów jednorodzinnych rocznie.

Werth-Holz specjalizuje się w produkcji programu ogrodowego. Głównym asortymentem są płoty malowane, które spółka sprzedaje do ponad 800 marketów DIY w Europie, przy czym głównym kierunkiem sprzedaży jest rynek niemiecki. W sezonie 2020/2021 planowane spółka zamierza poszerzyć ofertę o garaże modułowe.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz