/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MATERIAŁY OPAŁOWE

Raport: Pellet w Polsce - premiera już wiosną

Magazyn Biomasa

Autor: oprac. red
Źródło: Magazyn Biomasa
Data: 2021-02-25


Magazyn Biomasa, wydawca „Rynku Pelletu” oraz organizator ogólnopolskiej konferencji Forum Pelletu, przygotowuje pierwszą w Polsce kompleksową publikację na temat krajowego sektora pelletowego. Raport „Pellet w Polsce” ukaże się na rynku w kwietniu 2021r.

Raport: Pellet w Polsce - premiera już wiosnąRaport: Pellet w Polsce - premiera już wiosnąFot. Magazyn Biomasa

Zakres merytoryczny opracowania obejmie szeroki wachlarz aspektów dotyczących branży: emisyjność pelletu na tle innych paliw stałych, dane pokazujące dynamikę rozwoju krajowego sektora pelletowego, technologie do granulacji, jakość pelletu, a także rolę biopaliwa w gospodarce obiegu zamkniętego i budowaniu energetyki rozproszonej.

-Produkcja pelletu drzewnego w Polsce rośnie z roku na rok, podobnie jak krajowe zużycie granulatu. Branża pelletowa to jeden z dynamicznej rozwijających się sektorów gospodarki, a sam pellet to odnawialne źródło energii, które może mieć znaczący wpływ na walkę ze smogiem - mówi Jolanta Kamińska z Biomass Media Group, koordynator projektu.

„Pellet w Polsce” będzie pierwszą tego typu merytoryczną publikacją, która uporządkuje wiedzę na temat pelletu i pozwoli ugruntować jego pozycję jako czystego, ekologicznego paliwa. Opracowanie, dzięki szerokiej dystrybucji, dotrze do przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, instytucji rządowych, branży drzewnej i urządzeń grzewczych, a także stowarzyszeń branżowych i organizacji ekologicznych. „Pellet w Polsce” będzie praktycznym informatorem dla branży, platformą wymiany informacji, kontaktów i doświadczeń między wszystkimi podmiotami działającymi na rynku pelletowym.

Raport „Pellet w Polsce” będzie bezpłatnie udostępniony na stronie internetowej www.magazynbiomasa.pl

Premiera publikacji będzie miała miejsce w kwietniu 2021r.
Jesteś zainteresowany współpracą przy tworzeniu raportu? Skontaktuj się z: Jolanta Kamińska, jolanta.kaminska@magazynbiomasa.pl, +48 790 439 216

Liczba wyświetleń: 2089


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA