/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
SPORT

Nie żyje Dirk Braun - wielokrotny mistrz Stihl Timbersports

Autor: oprac. red
Źródło: SauerlandKurier.de
Data: 2021-02-24


Dirk Braun, reprezentant Niemiec - jeden z najpopularniejszych zawodników uczestniczących w zawodach Stihl Timbersports, zginął w wypadku.

Nie żyje Dirk Braun - wielokrotny mistrz Stihl TimbersportsNie żyje Dirk Braun - wielokrotny mistrz Stihl TimbersportsFot. dirk-braun.de

Dirk Braun to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników startujących w tej dyscyplinie. Był dwukrotnym mistrzem Europy i wielokrotnym mistrzem Niemiec. Przez kibiców nazywany był Hulkiem Hoganem.

Mający 50 lat, Braun zginął 19. lutego 2021 roku w wypadku na skuterze śnieżnym. Od kilka lat był odpowiedzialny za przygotowanie stoku narciarskiego w ośrodku sportów zimowych w rodzinnym mieście Winterberg. Feralnego dnia wraz z mechanikiem wykonywał prace techniczne na stoku, po którym poruszali się za pomocą skutera śnieżnego. Z niewyjaśnionych powodów prowadzący skuter Braun stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w budynek kasy biletowej. Zmarł zanim przybyły służby ratunkowe. Poważnie ranny został również pasażer.

Liczba wyświetleń: 1930


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA