/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
SPORT

Nie żyje Dirk Braun - wielokrotny mistrz Stihl Timbersports

Autor: oprac. red
Źródło: SauerlandKurier.de
Data: 2021-02-24


Dirk Braun, reprezentant Niemiec - jeden z najpopularniejszych zawodników uczestniczących w zawodach Stihl Timbersports, zginął w wypadku.

Nie żyje Dirk Braun - wielokrotny mistrz Stihl TimbersportsNie żyje Dirk Braun - wielokrotny mistrz Stihl TimbersportsFot. dirk-braun.de

Dirk Braun to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników startujących w tej dyscyplinie. Był dwukrotnym mistrzem Europy i wielokrotnym mistrzem Niemiec. Przez kibiców nazywany był Hulkiem Hoganem.

Mający 50 lat, Braun zginął 19. lutego 2021 roku w wypadku na skuterze śnieżnym. Od kilka lat był odpowiedzialny za przygotowanie stoku narciarskiego w ośrodku sportów zimowych w rodzinnym mieście Winterberg. Feralnego dnia wraz z mechanikiem wykonywał prace techniczne na stoku, po którym poruszali się za pomocą skutera śnieżnego. Z niewyjaśnionych powodów prowadzący skuter Braun stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w budynek kasy biletowej. Zmarł zanim przybyły służby ratunkowe. Poważnie ranny został również pasażer.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz