/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
TARTACZNICTWO

Papierosy zamiast desek

Autor: Katarzyna Zdanowicz / oprac. red
Źródło: Straż Graniczna
Data: 2021-02-23


Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej oraz podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali ponad 1,8 mln paczek nielegalnych papierosów przemycanych pod przy pozorem transportu tarcicy.

Papierosy zamiast desek Papierosy zamiast desek Fot. Straż Graniczna

Wartość przechwyconej na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy kontrabandy to blisko 27,6 mln złotych. To największa w historii udaremniona próba przemytu papierosów na polskich przejściach granicznych.

Funkcjonariusze Straży Granicznej i KAS z polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Kuźnicy wytypowali do szczegółowej kontroli dwa polskie tiry wjeżdżające do naszego kraju. W trakcie sprawdzania obu ciężarówek okazało się, że w ich naczepach, zamiast deklarowanych desek, znajdują się ogromne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy. Papierosy ukryte były w specjalnie spreparowanych pakietach imitujących ładunek tarcicy.

W jednej z naczep funkcjonariusze ujawnili 927,5 tys. paczek papierosów, natomiast w drugiej 918 tys. Łącznie w obu naczepach znajdowało się ponad 1,8 mln paczek białoruskich papierosów o szacunkowej wartości blisko 27,6 mln zł. Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży Skarb Państwa straciłby ponad 44,8 mln zł.

Wobec trzech obywateli Polski (2 kierowców i ich zmiennika) wszczęte zostało śledztwo, które prowadzą funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Do sprawy zabezpieczono papierosy oraz samochody ciężarowe. Dodatkowo w jednym z nich funkcjonariusze stwierdzili ingerencję w pole numerowe nadwozia. Zatrzymani mężczyźni w wieku 19, 21 i 55 lat decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA