/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Fabryka Konstrukcji Drewnianych zainwestuje w rozwój produkcji programu ogrodowego

Autor: oprac. red
Źródło: Fabryka Konstrukcji Drewnianych
Data: 2021-02-23


Zarząd Fabryki Konstrukcji Drewnianych SA z siedzibą w Paproci k. Nowego Tomyśla poinformował o zwarciu przez spółkę zależną FKD Employees sp. z o.o. umowy pożyczki o wartości 2 mln zł w formie limitu obrotowego.

Fabryka Konstrukcji Drewnianych zainwestuje w rozwój produkcji programu ogrodowegoFabryka Konstrukcji Drewnianych zainwestuje w rozwój produkcji programu ogrodowegoFot. Fabryka Konstrukcji Drewnianych

Jak poinformowano, popyt na a produkty galanterii ogrodowej oferowane przez spółkę przekracza jej moce produkcyjne. Głównymi barierami w ich zwiększeniu jest zbyt niski stan drewna w magazynach, suszarnia o za małej wydajności oraz konieczność zakupu dodatkowych maszyn, które zwiększą wydajność produkcyjną.

Remedium mają być środki z pożyczki, które wydatkowane zostaną odpowiednio na sfinansowanie zakupu drewna oraz zakup niezbędnych środków trwałych służących zwiększeniu mocy produkcyjnych. Między innymi będzie to nowa suszarnia drewna oraz wielopiła.

Zdaniem zarządu FKD, zawarcie umowy pożyczki będzie miało pozytywny wpływ na przyszłe wyniki finansowe spółki, ponieważ umożliwi wzrost produkcji w segmencie galanterii ogrodowej oraz pozwoli zoptymalizować wykorzystanie zasobów produkcyjnych w zakładzie w Mieszkowicach.

Fabryka Konstrukcji Drewnianych to notowana na warszawskiej giełdzie spółka, która specjalizuje się w produkcji wielkogabarytowych elementów konstrukcyjnych klejonych z drewna. Jest m.in. liderem w zakresie produkcji wykonawstwa magazynów do składowania materiałów sypkich np. soli.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz