DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Forum Lekkiego Budownictwa Szkieletowego i Domów Gotowych

Stowarzyszenie Dom Drewniany

Autor: Przemysław Dobraniecki
Źródło: Stowarzyszenie Dom Drewniany
Data: 2004-07-07


Stowarzyszenie Dom Drewniany w dniu 7 lipca br. zorganizowało spotkanie w ramach Forum Lekkiego Budownictwa Szkieletowego i Domów Gotowych. Odbyło się w Siemianowicach śląskich dzięki uprzejmości firmy Wolf System.

Uczestnicy Forum<br>w firmie Wolf SystemUczestnicy Forum<br>w firmie Wolf System

Do udziału w spotkaniu zostały zaproszone firmy budujące prefabrykowane drewniane domy gotowe jak również domy drewniane w innych technologiach. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród przedstawicieli branży, a także wśród osób zainteresowanych produkcją domów drewnianych. Gośćmi honorowymi byli przedstawiciele niemieckiego stowarzyszenia domów gotowych.

Program spotkania obejmował wizytę w fabryce. Przedstawiono proces produkcji elementów począwszy od stanowiska obróbki drewna, poprzez produkcję wiązarów, ścian i stropów, aż do stanowiska załadunku gotowych elementów.

Uczestnicy spotkania mieli okazję w praktyce zweryfikować jak wygląda montaż elementów, będąc na budowie osiedla w Zabrzu. Jednoznacznie stwierdzono, że dom gotowy budowany z gotowych elementów gwarantuje wysoką jakość produktu, a zastosowanie ekologicznych materiałów budowlanych i nowoczesnych rozwiązań technologicznych wpływa na podniesienie atrakcyjności produktu. Kolejnym punktem programu spotkania była wizyta na zrealizowanym osiedlu domów gotowych w Tychach. Domy o różnej powierzchni użytkowej w zabudowie szeregowej i wolnostojącej, z zastosowaniem różnych elewacji i pokryć dachowych.

Podsumowując spotkanie uczestnicy nie mieli wątpliwości, że domy te są solidne i trwałe, a po wybudowaniu od razu można w nich zamieszkać. Koszty budowy domu są porównywalne z innymi technologiami a ostateczna cena zależy m.in. od standardu wykończenia budynku zgodnie z własnym gustem i oczekiwaniami inwestorów.

Forum Lekkiego Budownictwa Szkieletowego i Domów Gotowych (Zdjęcia: 2)

Uczestnicy Forum<br>w firmie Wolf SystemOsiedle domów gotowych

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz