12 firm sygnowało Deklarację paletowę EPAL

5428 Перегляди
2 Коментарі
Усі статті

12 firm sygnowało Deklarację paletowę EPAL

Джерело: PKN EPAL 2 min czytania
12 firm: Leroy Merlin, Sealed Air, Piotr i Paweł, Pepsi, Coca-Cola, Carlsberg, Bahlsen, Biedronka, FM Logistic, DHL, Żabka oraz Makro - poparło „Deklarację paletową” przygotowaną wspólnie przez PKN EPAL oraz ECR Polska.
12 firm sygnowało Deklarację paletowę EPAL
12 firm sygnowało Deklarację paletowę EPALfot. PKN EPAL

Od 1. sierpnia 2013r., kiedy to nastąpiła zmiana w oznakowaniu europalet EPAL, wyprodukowano już 10 milionów sztuk tych najbardziej popularnych nośników towarowych z cechą EPAL w owalu na wszystkich wspornikach. Dzięki płynnej zmianie produkcji i podaży, udało się uniknąć obaw wielu globalnych użytkowników, że zabraknie na rynku europalet o standaryzowanych wymiarach opartych na kodeksie UIC 435-2 oraz europejskiej normie EN 13698-1.

- Palety te płynnie pojawiły się na rynku i z powodzeniem na nim funkcjonują, nie powodując zakłóceń w zakresie otwartej wymiany z europaletami produkowanymi dotychczas z oznakowaniem EUR na dwóch wspornikach - mówi Paweł Wojciechowski, dyrektor techniczny EPAL podczas uroczystego podpisania „deklaracji paletowej”, która miała miejsce 15 października w Hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim.

Deklaracja jest wyrazem dążenia zarówno PKN EPAL, ECR Polska, jak i czołowych przedsiębiorstw korzystających z europalet, do optymalizacji procesu obrotu paletami wielokrotnego użytku w związku ze zmianami na rynku palet, zaistniałymi po dniu 1 sierpnia 2013 roku. Strony podpisujące deklarację jednogłośnie oświadczyły, iż ich wspólnym celem jest zapewnienie płynności łańcucha dostaw opartego o pool paletowy EPAL i pool paletowy EUR oraz dążenie do użytkowania wyłącznie prawidłowych palet opatrzonych tymi znakami.

- Uroczyste podpisanie „Deklaracji paletowej” jest zwieńczeniem sukcesu prowadzonej od dłuższego czasu kampanii informacyjnej dotyczącej nowego cechowania europalet EPAL - mówi Roman Malicki, prezes zarządu PKN EPAL. - EPAL zaleca wszystkim swoim członkom dokonywanie wymiany oraz napraw palet EPAL i palet EUR, o ile spełniają one standardy techniczne i jakościowe zawarte w Kodeksie UIC 435-2 ff, opartym na normie europejskiej EN 13698-1 i będące zgodne z Kartami Oceny Palet.

15. października 2013r. oficjalnie zaprezentowano nowe  Karty Oceny Palet ECR EPAL, które są prostym narzędziem ułatwiającym gospodarkę paletową.

- Karty Oceny Palet są sukcesem, a sukces ma zawsze wielu ojców - mówił Mateusz Boruta, dyrektor zarządzający ECR Polska przedstawiając nowe KOP. - Przygotowaliśmy trzy KOP w kolorze zielonym, żółtym i czerwonym, które przedstawiają odpowiednio cechy prawidłowej europalety EPAL, dopuszczalne uszkodzenia oraz niedopuszczalne wady. Jestem przekonany, że nowe KOP, wydrukowane w postaci plakatów bądź broszur, będą służyć wszędzie tam, gdzie wymieniane są palety - w szczególności w miejscach dokonywania operacji transportowych i magazynowych.

Поділитися: Facebook LinkedIn

Ця стаття була цікавою?

Дякуємо за відгук!

Будьте в курсі подій

Отримуйте найважливіші новини деревообробної галузі прямо до вашої поштової скриньки.

Komentarze (2)

W
Wujek
Trochę mnie śmieszy ta zmiana certyfikatów i standardów. Tak na prawdę są one po to, aby pewnej grupie producentów uniemożliwić lub utrudnić prowadzenie biznesu.
Sama certyfikacja jest jakoby potwierdzeniem pewnego standardu, ale w tutaj wygląda mi na to, że zarobić miał producent wypalarek:)
Mogę się mylić i oczywiścię dam się prekonać argumentom.
L
Lacky
A wie może ktoś czy w Polsce będzie można zdobyć licencję na produkcję palet UIC , Euro ?

Dodaj komentarz

Коментарі можуть залишати лише авторизовані користувачі. Увійти

Повідомити про помилку