DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
BUDOWNICTWO DREWNIANE

Danwood wybuduje nowy zakład z ulgą inwestycyjną

Autor: oprac. red
Źródło: SSSE
Data: 2021-02-16


Producent domów prefabrykowanych, Danwood SA, wybuduje nowy zakład produkcyjny i skorzysta z ulgi podatkowej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Danwood wybuduje nowy zakład z ulgą inwestycyjnąDanwood wybuduje nowy zakład z ulgą inwestycyjnąFot. Danwood

Zarząd Suwalskie Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał decyzję o wsparciu inwestycji firmy Danwood S.A., liczącego się na rynku europejskim dostawcy prefabrykowanych domów o konstrukcji drewnianej w standardzie „pod klucz”. Przedsiębiorca realizujący nowy projekt inwestycyjny na obszarze zarządzanym przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. może uzyskać pomoc publiczną w formie zwolnienia z podatku dochodowego od 35% nawet do 70 % wartości zainwestowanego kapitału. 

Przedmiotem nowej inwestycji będzie budowa w Białymstoku zakładu produkcyjno-magazynowego z częścią biurową i zapleczem socjalnym. Powstały zakład będzie produkował zestawy modułów przestrzennych o zaawansowanym stopniu wykończenia oraz panele ścienne. W ramach działań inwestycyjnych zakupione zostaną również maszyny, urządzenia i narzędzia do produkcji oraz wyposażenia hali, a także wartości niematerialne i prawne, w tym: oprogramowanie, patenty i licencje. Ponadto firma planuje zakup i montaż ogniw fotowoltaicznych.

W związku z nową inwestycją Danwood poniesie koszty kwalifikowane w wysokości co najmniej 70 mln zł oraz utworzy 20 miejsc pracy. Spółka zobowiązał się utrzymania tego poziomu zatrudnienia przez okres co najmniej 5 lat.

Domy produkowane przez Danwood cieszą się dużą popularnością w Niemczech, które są głównym rynkiem zbytu spółki. Firma prowadzi sprzedaż i montaż domów również w Austrii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz w Polsce.

W okresie ponad 25 lat działalności Danwood przekazał klientom ponad 13 tys. domów. Od ubiegłego roku właścicielem spółki jest GS Engineering & Construction Corp. - koreański lider w dziedzinie projektowania i budownictwa mieszkaniowego oraz energetyki i infrastruktury. GS E&C jest spółką notowaną na giełdzie w Seulu, a korzenie firmy sięgają innego koreańskiego giganta - LG Group.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Ulga podatkowa

Witam wszystkich , co do ulgi dla tej firmy to powinniśmy płakać jeśli jesteśmy Polakami i dalej pracować na takie firmy jak ta, która jest firmą koreańską , dochód wywozi za granice a podatków nie płacą i mają jeszcze dotacje 35 milionów na utrzymanie 20 stanowisk, kpina jakich mało a gdzie nasz rzad ??? ma nas głęboko .....

tomasz [22]Odpowiedz na ten komentarz2021-02-24 16:02:22

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz