/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Posiedzenie ministerialnego Zespołu ds. Biogospodarki

PIGPD

Autor: oprac. red
Źródło: PIGPD
Data: 2021-02-12


9. lutego br. odbyło się posiedzenie ministerialnego Zespołu ds. Rozwoju Biogospodarki. Spotkanie zwołane zostało na wniosek Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego i poświęcone było sytuacji tej branży.

Posiedzenie ministerialnego Zespołu ds. BiogospodarkiPosiedzenie ministerialnego Zespołu ds. BiogospodarkiFot. D.Jabłoński

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Lasów Państwowych, ministerstw, organizacji branżowych oraz UOKiK. Przewodniczącym zespołu jest Robert Tomanek, wiceminister rozwoju, pracy i technologii.

Marek Kubiak, prezydent PIGPD przedstawił w skrócie oczekiwania przemysłu drzewnego, na które składają się na jasne, transparentne zasady sprzedaży drewna oraz pełny dostęp do danych na temat pozyskania surowca, historii sprzedaży, oraz informacji co się dzieje z drewnem nie sprzedanym.

Uczestnikom spotkania przedstawione zostały również skrótowe dane na temat eksportu surowca drzewnego do Chin.

Jak poinformowano w komunikacie PIGPD, zasady sprzedaży drewna będą dyskutowane na posiedzeniach celowej komisji z udziałem ministra, przedstawicieli organizacji skupiających przemysł, Lasów Państwowych i UOKiK.

Zespół ds. Rozwoju Biogospodarki powołany został we wrześniu 2020r. na mocy rozporządzenia Ministra Rozwoju.

Liczba wyświetleń: 1422


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA