/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Posiedzenie ministerialnego Zespołu ds. Biogospodarki

PIGPD

Autor: oprac. red
Źródło: PIGPD
Data: 2021-02-12


9. lutego br. odbyło się posiedzenie ministerialnego Zespołu ds. Rozwoju Biogospodarki. Spotkanie zwołane zostało na wniosek Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego i poświęcone było sytuacji tej branży.

Posiedzenie ministerialnego Zespołu ds. BiogospodarkiPosiedzenie ministerialnego Zespołu ds. BiogospodarkiFot. D.Jabłoński

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Lasów Państwowych, ministerstw, organizacji branżowych oraz UOKiK. Przewodniczącym zespołu jest Robert Tomanek, wiceminister rozwoju, pracy i technologii.

Marek Kubiak, prezydent PIGPD przedstawił w skrócie oczekiwania przemysłu drzewnego, na które składają się na jasne, transparentne zasady sprzedaży drewna oraz pełny dostęp do danych na temat pozyskania surowca, historii sprzedaży, oraz informacji co się dzieje z drewnem nie sprzedanym.

Uczestnikom spotkania przedstawione zostały również skrótowe dane na temat eksportu surowca drzewnego do Chin.

Jak poinformowano w komunikacie PIGPD, zasady sprzedaży drewna będą dyskutowane na posiedzeniach celowej komisji z udziałem ministra, przedstawicieli organizacji skupiających przemysł, Lasów Państwowych i UOKiK.

Zespół ds. Rozwoju Biogospodarki powołany został we wrześniu 2020r. na mocy rozporządzenia Ministra Rozwoju.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA