DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

Nowy Styl zamknie produkcję w Ebermannsdorfie

Autor: oprac. red
Źródło: Nowy Styl
Data: 2021-02-11


Nowy Styl podjął decyzję o zakończeniu produkcji w zakładzie zlokalizowanym w niemieckim Ebermannsdorf.

Nowy Styl zamknie produkcję w EbermannsdorfieNowy Styl zamknie produkcję w EbermannsdorfieFot. Nowy Styl

W związku z pandemią COVID-19 w 2020 roku zakład produkcyjny Nowy Styl GmbH w Ebermannsdorf należący do Grupy Nowy Styl odczuł bardzo znaczący spadek zamówień, a w efekcie obciążenia produkcji.

Decyzję o zamknięciu części produkcyjnej Nowy Styl podjął po dogłębnej analizie. Według niej, nawet w post-covidowej rzeczywistości, produkcja w Ebermannsdorf nie będzie ekonomicznie uzasadniona. W związku z tym, dotychczasowa produkcja przeniesiona zostanie częściowo przeniesiona do zakładów w Polsce, a częściowo do Hallenberg w Niemczech (zakład produkcyjny spółki zależnej Kusch+Co).

Zatrzymanie produkcji będzie miało wpływ na prawie 50 miejsc pracy na produkcji i w obszarach związanych z produkcją. Firma wspólnie z radą zakładową będzie teraz opracowywać plan socjalny, a także dodatkowe propozycje wsparcia dla pracowników, których bezpośrednio dotknie redukcja zatrudnienia.

W Ebermannsdorf w dalszym ciągu pracować będą działy: obsługi klienta, marketingu, Forum by Nowy Styl, koordynacji projektów dystrybucyjnych i montażowych oraz administracji. W działach tych zatrudnionych jest ok. 25 osób.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz