/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
EDUKACJA

Konferencja naukowa: Geomatyka w aktywności studenckich kół naukowych

Autor: oprac. red
Źródło: WLiTD UP w Poznaniu
Data: 2021-02-09


Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wraz z Kołem Leśników UPP zapraszają na: ogólnopolską konferencję naukową „Geomatyka w aktywności studenckich kół naukowych".

Konferencja „Geomatyka w aktywności studenckich kół naukowych" to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Jej celem jest integracja i wymiana doświadczeń pomiędzy studentami i doktorantami zrzeszonymi w kołach naukowych uczelni wyższych, którzy w sowich badaniach wykorzystują szeroko pojęte narzędzia geoinformatyczne. Organizatorzy mają nadzieję, że spotkanie pozwoli na poszerzenie aktywności i wiedzy uczestników z zakresu geomatyki, poprowadzenie wspólnych badań naukowych pomiędzy uczestnikami reprezentującymi różne ośrodki naukowe, czy nawiązanie współpracy z otoczeniem gospodarczym.

Podczas konferencji odbędą się specjalistyczne warsztaty stacjonarne i terenowe przeprowadzone przez firmy partnerskie.

TEMATYKA KONFERENCJI:

  • Geodezja i geomatyka
  • GPS i GNSS, teledetekcja, fotogrametria
  • LiDAR i bezzałogowe statki powietrzne (UAV)
  • Modelowanie informacji przestrzennych
  • Uczenie maszynowe w GIS – sieci neuronowe i rozpoznawanie obrazów
  • Wykorzystanie GIS do badań środowiskowych

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu - JM prof. dr. hab. Krzysztof Szoszkiewicz, Dyrektor Generalnego Lasów Państwowych - dr. inż. Andrzej Konieczny oraz Dyrektor Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej - dr. inż. Janusz Dawidziuk.

Konferencja „Geomatyka w aktywności studenckich kół naukowych" odbędzie się w dniach 25-27. marca 2021 w trybie hybrydowym: cześć uczestników będzie mogła wziąć udział w konferencji stacjonarnej, natomiast część będzie mogła połączyć się zdalnie. Od uczestników będzie zależało, jaki tryb wybiorą, jednak liczba osób, które będą mogły uczestniczyć w trybie stacjonarnym jest ograniczona i zależy od aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Konferencja stacjonarna oraz warsztaty odbędą się w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Więcej na temat konferencji i możliwości uczestnictwa na stronie: http://www1.up.poznan.pl/konferencja-geomatyczna-upp/


Geomatyka jest stosunkowo nową dyscypliny wiedzy, łączącą naukę i technologię wykorzystywana do pozyskiwania, analizy i wykorzystywania danych dotyczących informacji geoprzestrzennej. Dzięki wykorzystaniu narzędzi informatycznych łączy m.in. takie dziedziny nauki jak geologia, geodezja, geografia, kartografia i inne nauki o Ziemi.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA