/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PAPIER i CELULOZA

Arctic Paper zakończył budowę elektrowni wodnej w Munkedal

Arctic Paper

Autor: oprac. red
Źródło: Arctic Paper
Data: 2021-02-04


Arctic Paper oddał do użytku rozbudowaną elektrownię wodną w papierni w Munkedal (Szwecja). Wartość inwestycji wyniosła 100 mln koron szwedzkich (ok. 45 mln zł).

Arctic Paper zakończył budowę elektrowni wodnej w MunkedalArctic Paper zakończył budowę elektrowni wodnej w MunkedalFot. Arctic Paper

Dzięki inwestycji wzrosła moc elektrowni z 2 do 6 MW. W połączeniu z planowaną budową ciepłowni na biomasę, pozwoli to na zaspokojenie do 80% potrzeb energetycznych papierni w Munkedal

-Zrównoważony rozwój ma kluczowe znaczenie dla nas i naszych klientów; od dawna mamy wysokie ambicje w tym obszarze. Odnawialna energia jest głównym czynnikiem decydującym o tym, że produkcja papieru jest zrównoważona, a inwestycja w Munkedal jest jedną z naszych inwestycji w ekologiczne źródła energii - mówi Michał Jarczyński, prezes Arctic Paper.

Decyzję o rozbudowie elektrowni wodnej podjęto w 2018 roku. Projekt został sfinansowany częściowo z kredytu zaciągniętego przez spółkę zależną Arctic Paper Munkedals Kraft AB oraz ze środków własnych.

W ubiegłym roku Arctic Paper otrzymał ostateczne pozwolenie na budowę ciepłowni opartej na biomasie, we współpracy z firmą Adven. Budowa rozpocznie się wiosną 2021r.

Równocześnie realizowana jest pilotażowa inwestycja w ogniwa słoneczne w polskiej papierni Arctic Paper Kostrzyn. Papiernia Grycksbo jest już zaopatrywana w energię odnawialną - zarówno cieplną jak i elektryczną, podsumowała spółka.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA