/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Mateusz Szymczak zastępcą dyrektora targów DREMA

Autor: oprac. red
Źródło: Grupa MTP
Data: 2021-02-03


Mateusz Szymczak powołany został do pełnienia funkcji zastępcy dyrektora Międzynarodowych Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Mateusz Szymczak zastępcą dyrektora targów DREMAMateusz Szymczak zastępcą dyrektora targów DREMAFot. Grupa MTP

Mateusz Szymczak z poznańskimi targami związany jest od 2013 roku. Swoją karierę zaczynał jako handlowiec, odpowiedzialny za pozyskiwanie kluczowych wystawców na jedno z największych wydarzeń budowlanych w Europie - Targi BUDMA. Wkrótce powierzono mu obowiązki dyrektora targów związanych z branżami:

  • szklarską - GLASS, jedyne w Polsce Targów Branży Szklarskiej
  • instalacyjną - INSTALACJE - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
  • maszyn, narzędzi i komponentów do produkcji okien, drzwi i bram - WINDOOR-TECH, które stały się jednym z najważniejszych wydarzeń w Europie skierowanym dla rynku stolarki budowlanej.

Jak sam ocenia, jednak to z przemysłem drzewnym czuje się związany najbardziej. Z jednej strony za sprawą ojca - konstruktora w legendarnej już Jaromie Jarocin, którego jeden z projektów - żuraw do załadunku drewna w lesie - wywalczył Złoty Medal MTP. Z drugiej, dzięki bezpośredniej współpracy z bardzo wieloma markami, dla których opracowywał projekty o dofinansowanie inwestycji z Unii Europejskiej.

-W polskich fabrykach z sukcesami, wdrażaliśmy innowacje nie tylko na poziomie produktowym, ale przede wszystkim technologicznym i organizacyjnym. Wielomilionowe inwestycje wymagały odważnych decyzji i dla wielu firm był to przełomowy etap w swojej działalności, bezpośrednio wpływający na wzrost konkurencyjności tych przedsiębiorstw na rynku europejskim a i nierzadko na rynkach poza unijnych - mówi Mateusz Szymczak.

Mateusz Szymczak dołącza do Zespołu odpowiedzialnego za organizację targów DREMA w chwili, gdy przed branżą drzewną i meblarską pojawiają się nowe szanse, ale i wyzwania.

-To moment, w którym rewolucja przemysłowa nabrała ogromnego rozpędu. Przedsiębiorcy nie zastanawiają się już „czy”, ale kiedy automatyzować i robotyzować produkcję. Szukają także rozwiązań, które pozwolą w najmniejszym stopniu oddziaływać na środowisko. Wszystko to pociąga za sobą konieczność wprowadzenia ogromnych zmiany w firmach na poziomie organizacyjnym - ocenia Szymczak. -Targi DREMA to najlepsze miejsce na wymianę fachowej wiedzy, doświadczeń oraz przegląd aktualnych trendów i najnowszych technologii związanych z optymalizacją i organizacją produkcji w branży drzewnej i meblarskiej, dlatego bardzo się cieszę, że dołączam do Zespołu DREMY, który odpowiada za organizację jednego z najważniejszych wydarzeń branżowych na świecie - dodaje


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz