/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TARTACZNICTWO

Brytyjski rynek tarcicy pod presją Brexitu

Autor: oprac. red
Źródło: BMF
Data: 2021-01-28


Brexit spowodował niedobór tarcicy i materiałów budowlanych w Wielkiej Brytanii, który pociąga za sobą silny wzrost cen.

Brytyjski rynek tarcicy pod presją BrexituBrytyjski rynek tarcicy pod presją BrexituFot. D.Jabłoński

Kłopoty z realizacją dostaw tarcicy i innych materiałów budowlanych do Wielkiej Brytanii, jakie nastąpiły po wystąpieniu tego kraju z Unii Europejskiej powodują niedobór towarów na rynku i gwałtowny wzrost ich cen.

Jak informuje brytyjska Federacja Kupców Budowlanych (BMF), ceny tarcicy wzrosły w styczniu o 20%, a realizacja niektórych produktów dachowych dla nowych klientów planowana jest dopiero w sierpniu.

Jako główną przyczynę tej sytuacji, organizacja skupiająca ponad 760 firm handlowych, wskazuje wysoki popyt, silny wzrost kosztów dostawy oraz opóźnienia w niektórych brytyjskich portach. Część tych czynników spowodowana jest utrudnieniami związanymi z pandemią COVID-19, jednak od początku roku doszła silna presja kosztów i problemów z dostawami związana z Brexitem

Wzrost popytu na materiały budowlane obserwowany jest od pierwszego lockdownu, jaki miał miejsce wiosną zeszłego roku. -W listopadzie firmy będące naszymi członkami odnotowały średni wzrost popytu o 9 procent w porównaniu z tym samym okresem w zeszłym roku. Patrząc na dane grudniowe, przewidujemy, że wzrost może być dwucyfrowy, co jest sytuacją bez precedensu - powiedział John Newcomb, dyrektor naczelny BMF.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz