/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PODŁOGI DREWNIANE

Producenci podłóg drewnianych podsumowują 2020r.

FEP

Autor: oprac. red
Źródło: FEP
Data: 2021-01-21


Europejska Federacja Przemysłu Parkietowego (FEP) wstępnie podsumowała miniony rok. Pełne dane tradycyjnie udostępnione zostaną w czerwcu.

Producenci podłóg drewnianych podsumowują 2020r.Producenci podłóg drewnianych podsumowują 2020r.Fot. D.Jabłoński

Na podstawie wstępnych informacji uzyskanych od swoich członków Zarząd FEP przedstawił informacje podsumowujące rok 2020. Jak zauważono, po spadku sprzedaży zanotowanym w pierwszej połowie roku, rynek zanotował wzrosty, szczególnie w ostatnim kwartale minionego roku. To dobra wiadomość, bo wyniki pierwszych sześciu miesięcy roku wskazywały na istotne spadki sprzedaży.

Na podstawie dotychczas dostępnych danych można szacować, że łączne zużycie podłóg drewnianych w państwach członkowskich FEP pozostało na podobnym poziomie jak w roku 2019. W poszczególnych krajach sytuacja może się jednak kształtować odmiennie. Rynki w Austrii, Szwecji, Szwajcarii oraz w mniejszym stopniu Hiszpanii - najprawdopodobniej odrobiły straty z początku roku. We Francji i Włoszech, choć pod koniec minionego roku również nastąpiło ożywienie rynku, najprawdopodobniej zanotowano spadki sprzedaży. W Niemczech, największym rynku zbytu drewnianych podłóg w Europie, wiosną odnotowano jedynie niewielkie straty. Spodziewane wyniki całego roku maja być lepsze od roku poprzedniego, głównie ze względu na ożywioną działalność renowacyjną.

Władze FEP oceniają, że pomimo niepewnej przyszłości, związanej z trudnym do przewidzenia rozwojem sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, kryzys może być korzystny dla branży parkieciarskie. Opinia ta wiązana jest z istotną zmianą nawyków konsumenckich przekładająca się na wzrost wydatków związanych z renowacją mieszkań i stosunkowo częstszym wyborem podłóg drewnianych w miejsce innych materiałów podłogowych.

Europejska Federacja Przemysłu Parkietowego (FEP) - skupia przedsiębiorstwa z ponad 20 europejskich państw, które zajmują się produkcją podłóg z drewna. Polskę reprezentują 3 firmy: Baltic Wood, Barlinek oraz Jawor-Parkiet.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA