/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TARTACZNICTWO

Pożary tartaków w Stramnicy i Przeciszowie

Autor: oprac. pks
Źródło: Straż Pożarna
Data: 2021-01-06


Kolejne pożary w tartakach. Tym razem od ognia ucierpiały tartaki w Stramnicy (pow. kołobrzeski) oraz w Przeciszowie (powiat oświęcimski).

Pożary tartaków w Stramnicy i PrzeciszowiePożary tartaków w Stramnicy i PrzeciszowieFot. OSP Ustronie Morskie - Pożar tartaku w Stramnicy

5. stycznia ok. 6.20 strażacy otrzymali wezwanie do pożaru w tartaku w Stramnicy k. Kołobrzegu. Ogniem objęty był cały budynek tartaku o pow. ok. 190 m2. Działania tartaków w pierwszym rzędzie skierowane zostały w celu obrony budynków gospodarczych oraz budynku mieszkalnego położonych w bliskiej odległości płonącej hali. W akcji uczestniczyło 11 zastępów strażaków. Jak informują, podczas akcji wystąpiły braki wody. Mimo że, wodociągi zwiększyły ciśnienie wody w hydrantach, na miejsce trzeba było dowozić wodę cysterną.

Ogień zniszczył halę produkcyjną i suszarnię. Straty dopiero są szacowane, ale wiadomo, że będą bardzo duże. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

Następnego dnia, 6. stycznia, również w godzinach porannych doszło do pożaru tartaku w Przeciszowie (powiat oświęcimski). Zgłoszenie do strażaków dotarło ok. 4.40. Podczas akcji gaśniczej, w której udział wzięło 17 zastępów straży pożarnej, jeden ze strażaków doznał urazu nogi i został przetransportowany do szpitala.

Ogień w całości strawił budynek o powierzchni 1000 m2. Doszczętnie spłonęły też znajdujące się w nim maszyny, produkty gotowe i materiały.

Trwa szacowanie strat i ustalanie przyczyn pożaru.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz