/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
BUDOWNICTWO DREWNIANE

Polskie Domy Drewniane zapowiadają kolejne inwestycje

Autor:
Źródło: Polskie Domy Drewniane
Data: 2020-12-29


Spółka Polskie Domy Drewniane kupiła grunt w Pułtusku o łącznej powierzchni 23.109 m2. PPD planuje wybudowanie w tej lokalizacji ok. 72 lokali mieszkalnych w zabudowie bliźniaczej.

Polskie Domy Drewniane zapowiadają kolejne inwestycjePolskie Domy Drewniane zapowiadają kolejne inwestycjeFot. D.Jabłoński

W 2020 roku spółka PDD nabyła w sumie cztery grunty: w Łodzi, Choroszczy, Środzie Śląskiej oraz w Pułtusku. Wszystkie budynki w tych inwestycjach powstaną w oparciu o prefabrykowane konstrukcje drewniane, dzięki czemu będą ekologiczne, przyjazne dla mieszkańców i tańsze w eksploatacji.

-Nasz plan na 2020 rok zakładał nabycie czterech nieruchomości. Podpisanie umowy zakupu gruntu we wschodniej części Pułtuska jest zwieńczeniem tego procesu. Możemy z dumą powiedzieć, że wywiązaliśmy się z naszych założeń. Teraz przed nami ekscytujący etap planowania i budowy naszych osiedli oraz w konsekwencji oddawanie pierwszych budynków do użytkowania już w ostatnim kwartale 2021 roku. Mamy nadzieję, że nabywcy docenią zalety budownictwa z prefabrykowanych konstrukcji drewnianych. To nie tylko mniejsza emisja CO2 do atmosfery, ale też większa przyjazność takich budynków dla mieszkańców i mniejsze rachunki m.in. za prąd i ogrzewanie w trakcie użytkowania - informuje Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.

Pierwsza inwestycja PDD na Mazowszu

W Pułtusku, w województwie mazowieckim, na działce o powierzchni 23.109 m2 powstanie osiedle domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej z zewnętrznymi miejscami parkingowymi. Pułtusk to kolejna inwestycja PDD, która realizuje cel spółki związany z budowaniem osiedli poza największymi ośrodkami miejskimi. W 2021 roku spółka wybuduje osiedla w Choroszczy oraz Łodzi, gdzie realizowane są obecnie prace budowlane. Z kolei w Środzie Śląskiej na działce o powierzchni 15,7 ha powstanie nowa część miasta w zabudowie wielorodzinnej wraz z usługami.

-Nasza strategia zakłada omijanie i niewchodzenie w bezpośrednią konkurencję z największymi deweloperami. Wierzymy, że wybór mniejszych lokalizacji przekona deweloperów do pójścia naszym śladem związanym z promowaniem budownictwa ekologicznego - mówi Tomasz Szlązak.

Technologia prefabrykowanego szkieletu drewnianego

Zarówno w Pułtusku, jak w innych lokalizacjach, do budowy wykorzystana zostanie technologia prefabrykowanego szkieletu drewnianego. Pozwala ona na prowadzenie budowy bez względu na porę roku i warunki pogodowe. Dzięki prefabrykacji, proces inwestycji jest zoptymalizowany, liczba błędów konstrukcyjnych i wykonawczych zminimalizowana, a czas prac na placu budowy znacząco się skraca.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz