/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
BUDOWNICTWO DREWNIANE

Polskie Domy Drewniane rozpoczęły inwestycję w Łodzi

Autor: oprac. red
Źródło: PPD
Data: 2020-12-10


9. grudnia br. oficjalnie rozpoczęła się pierwsza inwestycja spółki Polskie Domy Drewniane. Generalnym wykonawcą jest konsorcjum firm RISER i RISER.domy.

 Polskie Domy Drewniane rozpoczęły inwestycję w Łodzi Polskie Domy Drewniane rozpoczęły inwestycję w ŁodziFot. PPD

W ramach prowadzonej w Łodzi inwestycji powstanie 11 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej z 14 miejscami parkingowymi. Aktualnie na terenie budowy trwają prace przygotowawcze oraz związane z projektem wykonawczym budynków, dróg oraz sieci instalacyjnych. Po nowym roku, kiedy generalny wykonawca otrzyma oficjalne pozwolenie na budowę, ruszą prace fundamentowe oraz montażowe konstrukcji budynków w technologii Wood Core House.

-Symboliczne wbicie łopaty to dla nas ważny moment. Oficjalnie rozpoczynamy naszą pierwszą inwestycję i to z przekonaniem, że jest ona w rękach profesjonalistów. Technologia, na którą stawiamy, czyli modułowy system producenta Wood Core House to gwarancja trwałych, bezpiecznych i energooszczędnych domów. Zgodnie z harmonogramem budowa zastanie zakończona w ostatnim kwartale 2021 roku i mam nadzieję, że również wtedy klucze trafią do rąk pierwszych mieszkańców. Już w niedługim czasie planujemy rozpoczęcie kolejnych inwestycji. Stale też powiększamy nasz bank ziemi – mówi Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.

Technologia głównym wyróżnikiem osiedla w Łodzi

Wood Core House to producent modułowego systemu budowania drewnianych konstrukcji szkieletowych. Ten innowacyjny system został najpierw skrupulatnie przeliczony, zaprojektowany a następnie poddany badaniom i testom pod okiem dr inż. Janusza Brola w Katedrze Inżynierii Budownictwa na Politechnice Śląskiej. Otrzymane wyniki potwierdzają trwałość i wytrzymałość opracowanej przez Wood Core House technologii.

Głównym materiałem, który zostanie użyty również w Łodzi, jest konstrukcyjne drewno świerkowe łączone na złącza klinowe (KVH) i drewno klejone (BSH). Grube belki stropowe z drewna KVH pozwalają na zastosowanie ogrzewania podłogowego i ciężkiej wylewki na piętrze. Natomiast solidna konstrukcja dachu daje możliwość obciążenia go pokryciem z dachówki ceramicznej lub cementowej a także panelami słonecznymi i fotowoltaicznymi.

-W systemie Wood Core House stosowane są wyłącznie certyfikowane materiały. Od drewna KVH najwyższej jakości po łączniki, kotwy i najmniejsze elementy jak m.in. śruby. Daje to gwarancję wysokiej jakości konstrukcji. Budynki powstające w tej technologii w 80% składają się z ocieplenia, co przekłada się na wysoką izolacyjność termiczną i niższe koszty użytkowania. Kolejnym ważnym aspektem jest ekologiczny wymiar technologii. Dzięki zastosowaniu naturalnego surowca, który swoją drogą jest drewnem krajowym, ograniczamy emisję CO2, a innowacyjny proces produkcji minimalizuje ilość odpadów. Dom o powierzchni 136 m2 generuje zaledwie 0,15 m3 odpadów - mówi Piotr Góralczyk, Prezes Zarządu konsorcjum RISER i RISER.domy.

Inwestycja w Łodzi jest pierwszym projektem powołanej w 2018r. przez Rząd spółki Polskie Domy Drewniane SA, która formalną działalność rozpoczęła w 2019r. PPD ma ambicje zostać firmą deweloperską budującą energooszczędne budynki mieszkalne, usługowe i mieszkalno-usługowe wykonane w technologiach drewnianych. W swojej działalności spółka planuje wykorzystanie krajowego potencjału przemysłu drzewnego i budowlanego w oparciu o nowoczesne technologie oraz bazę surowcową. Podstawowa aktywność spółki jest skoncentrowana na budowie budynków wielorodzinnych i osiedli domów jednorodzinnych przeznaczonych na sprzedaż na rynku komercyjnym, a także mieszkań pod wynajem i wynajem z opcją dojścia do własności.

W 2019r. spółka Polskie Domy Drewniane SA nie miała dochodów ze sprzedaży i zanotowała stratę netto w wysokości 2,127 mln zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz