DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

IKEA kończy wydawanie papierowego katalogu

IKEA

Autor: oprac. red
Źródło: IKEA
Data: 2020-12-07


IKEA poinformowała o podjęciu decyzji związanej z zakończeniem wydawania papierowej wersji Katalogu IKEA. Katalog IKEA był wydawany przez 70 lat. W 2016r. rozprowadzono ponad 200 milionów egzemplarzy. Wydanie pojawiło się w 32 językach na ponad 50 rynkach i miało 69 różnych wersji.

IKEA kończy wydawanie papierowego kataloguIKEA kończy wydawanie papierowego kataloguFot. IKEA

Pierwsze wydanie Katalogu IKEA pojawiło się w 1951r. Przygotował je osobiście Ingvar Kamprad, założyciel IKEA. Katalog liczący 68 stron wydrukowano i rozprowadzono w południowej Szwecji w nakładzie 285 tys. egzemplarzy. Kolejne wydania sprawiły, że z biegiem lat stał się kultową i lubianą publikacją, a dla IKEA ważnym czynnikiem odniesionego sukcesu. Docierający do milionów osób na całym świecie inspirował rozwiązaniami i produktami w zakresie wyposażenia domu.

-Zarówno dla klientów, jak i dla współpracowników - katalog IKEA to publikacja, która przynosi wiele emocji, wspomnień i radości. Od 70 lat jest to jeden z naszych najbardziej wyjątkowych i kultowych produktów, który zainspirował miliardy ludzi na całym świecie. Przewracanie strony z naszym ukochanym katalogiem jest emocjonalne, ale racjonalne. Jednak konsumpcja mediów i zachowania klientów uległy zmianie (...) i zainteresowanie katalogiem spadło - powiedział Konrad Grüss, dyrektor zarządzający, Inter IKEA Systems BV.

IKEA od dłuższego czasu inwestuje w media cyfrowe. W 1998r. Pojawił się w internecie katalog „IKEA w biurze”, który był specjalnym wydaniem z ofertą mebli dla biznesu i biur. Od 2000r. Katalog IKEA posiadał wersję drukowaną i cyfrową. Sprzedaż internetową w Szwecji i Danii IKEA uruchomiła w 2001r.

Pożegnanie z papierowym katalogiem IKEA przyspieszyła trwająca pandemia, która pokazała, że kierunek sprzedaży internetowej jest właściwą drogą dalszego rozwoju. W minionym roku finansowym sprzedaż detaliczna online IKEA wzrosła o 45% na całym świecie.

IKEA zapowiedziała, że jesienią 2021 roku, w ramach hołdu, udostępni klientom w sklepach książkę wypełnioną inspiracjami i wiedzą w zakresie wyposażenia domu. Jednak Katalog IKEA, jaki znamy dzisiaj, nie będzie już kontynuowany.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz