/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
BUDOWNICTWO DREWNIANE

Seminarium: Konstrukcje drewniane PN-EN 14081 i PN-EN 14250 Wymagania i Certyfikacja

Autor: oprac. red
Źródło: SGS Polska
Data: 2020-12-03


SGS Polska zaprasza na seminarium "Konstrukcje drewniane PN-EN 14081 i PN-EN 14250 Wymagania i certyfikacja", które odbędzie się 26. stycznia 2021r. w trybie zdalnym (online).

Seminarium: Konstrukcje drewniane PN-EN 14081 i PN-EN 14250 Wymagania i CertyfikacjaSeminarium: Konstrukcje drewniane PN-EN 14081 i PN-EN 14250 Wymagania i CertyfikacjaFot. SGS Polska

Celem seminarium jest zapoznanie uczestników z wymaganiami obowiązującego Rozporządzenia CPR nr 305/2011 dotyczącego produkcji i wprowadzania wyrobów budowlanych na rynek Unii Europejskiej oraz wymagań dla konstrukcji drewnianych, w tym drewna konstrukcyjnego oraz prefabrykowanych elementów konstrukcyjnych łączonych płytkami kolczastymi.

Szkolenie adresowane jest do właścicieli i pracowników tartaków, zakładów prefabrykacji drewna - elementów konstrukcyjnych łączonych płytkami kolczastymi, składów drzewnych, składów tarcicy i wyrobów budowlanych, importerów tarcicy i drewna konstrukcyjnego, a także projektantów budowlanych i architektów oraz Inspektorów dozoru budowlanego i kierowników budów.

PROGRAM SEMINARIUM

• Konstrukcje drewniane - tarcica i drewno konstrukcyjne oraz prefabrykowane drewniane konstrukcje i elementy konstrukcyjne jako wyroby budowlane.
• Wyroby budowlane na rynku Unii Europejskiej – przepisy i wymagania.
• Wymagania producentów oraz podmiotów wprowadzających wyroby budowlane na rynek Unii Europejskiej.
• Czym jest Zakładowa Kontrola Produkcji (ZKP)?
• Korzyści z wdrożenia systemu kontroli produkcji.
• Organy kontroli i odpowiedzialność karana dla producentów i dystrybutorów wyrobów budowlanych.
• Wymagania dla drewna konstrukcyjnego zgodnie z PN-EN 14081-1+A1:2011.
• Wymagania dla prefabrykowanych elementów konstrukcyjnych łączonych płytkami kolczastymi zgodnie z PN-EN 14250:2011.
• Proces certyfikacji i nadzoru ZKP.
• Pytania i dyskusja.

Seminarium poprowadzi Ilona Olsztyńska – Inspektor wiodący Zakładowej Kontroli Produkcji w obszarze drewna konstrukcyjnego, audytor certyfikacji kontroli pochodzenia drewna w oparciu o międzynarodowy standard FSC®, certyfikacji systemów zarządzania jakością w oparciu o standard ISO 9001 i ISO 14001, certyfikacji kontroli pochodzenia drewna w oparciu o wymagania EUTR, brakarz II klasy oraz brakarz wytrzymałościowego sortowania tarcicy budowlano-konstrukcyjnej.

Udział w seminarium jest bezpłatny; jednakże w przypadku braku informacji o anulowaniu zgłoszenia do organizatora uczestnik / firma zgłaszająca zostanie obciążona kosztami w wysokości 200 zł netto.

Czas trwania: 1 dzień / 6 godzin (11.00 – 15.00)
Rodzaj seminarium: otwarte bezpłatne
Liczba uczestników: 6-12 osób
Termin seminarium: 26.01.2021r.
Termin nadsyłania zgłoszeń udziału: 18.01.2021r.
miejsce seminarium: on-line platforma ms teams
język polski

▪ Decyduje kolejność zgłoszeń. Formularz zgłoszenia znajduje się na stronie https://learning.sgs.com/lmt/clmsCourse.prCourseDetails?site=sgsssc&in_rcoId=59260496&in_language_identifier=pl&in_region=pl&in_from_module=CLMSSHARE.PRMAIN


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz