/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
LEŚNICTWO

Wyniki submisji drewna szczególnego w RDLP Radom

Lasy Państwowe

Autor: oprac. red
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2020-12-01


Blisko 350 m³ drewna wysokiej jakości pochodzącego ze świętokrzyskich i radomskich lasów zostało sprzedane na VI Regionalnej Submisji Drewna Szczególnego RDLP w Radomiu. Submisję rozstrzygnięto 27. listopada w Nadleśnictwie Włoszczowa, gdzie znajdował się plac, na którym zgromadzono drewno.

Wyniki submisji drewna szczególnego w RDLP RadomWyniki submisji drewna szczególnego w RDLP RadomFot. RDLP Radom

Na akcję wystawiono 233m3 drewna dębowego, 70 m3 olchy oraz kilkadziesiąt m3 surowca modrzewiowego. Sprzedawany surowiec pochodził z 16 nadleśnictw. Sprzedane zostało 100% wystawionego drewna. Oferty złożyło 7 krajowych podmiotów zajmujących się produkcją okleiny, forniru oraz stolarki i ekskluzywnych mebli, a także gontów (modrzew). Na akcję wystawiono 233m3 drewna dębowego, 70 m3 olchy oraz

Najwyższą cenę zapłacono za kłodę dębu, pozyskaną w Nadleśnictwie Pińczów. Za sztukę o długości 6,9 m i średnicy 69 cm zapłacono 8.849 zł czyli 3.430 zł/m³. Rekordowa kłoda charakteryzowała się szczególną barwą drewna, brakiem wad na pobocznicy i wąskim bielem, przy odpowiedniej długości kłody. Zakupiła ją firma FRAMPOL z siedzibą w Tomaszkowie. Natomiast najwięcej drewna dębowego zakupiła firma Kompan z siedzibą w Olsztynie. Łącznie sprzedano 233 m³ surowca dębowego. Średnia cena za m³ wyniosła 2.291 zł.

Tradycyjnie dobrze sprzedała się olcha, której w tym roku wystawiono 70 m³. Debiutantem na submisji było Nadleśnictwa Włoszczowa. Drewno olchy z tego nadleśnictwa odznacza się unikalnym rysunkiem i barwą rzadko spotykanymi w innych regionach kraju. Ze względu na te cechy jest poszukiwana przez producentów oklein. Najwyższą cenę jednostkową za 1 m³ zaoferowano za los nr 201 (dł. 9 m, śr. 44 cm) i 246 (dł. 3,5 m, śr. 47 cm) drewna z Nadleśnictwa Włoszczowa, tj. 1.077 zł za m3. Średnia cena uzyskana za surowiec olchowy to 682 zł/m³. Modrzew wystawiło Nadleśnictwo Suchedniów. Uzyskano średnią cenę 1.412 zł/m³.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA