/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
DOTACJE

Nowy program dotacji dla producentów mebli

Autor:
Źródło: Infinity Doradztwo Inwestycyjne
Data: 2020-11-25


24. listopada uruchomiony został nowy program dotacji – idealny dla producentów związanych z branżą meblarską. Dzięki niemu możliwe będzie pozyskanie środków na opracowanie lub ulepszenie produktów oraz na zakup maszyn potrzebnych do ich produkcji.

Nowy program dotacji dla producentów mebliNowy program dotacji dla producentów mebliFot. Infinity

Chociaż sytuacja pandemii zachwiała krajowym i zagranicznym rynkiem, to warto przyjrzeć się, z jakich instrumentów mogą skorzystać producenci mebli. Aktywne poszukiwanie możliwości rozwoju to szansa na przetrwanie trudniejszych czasów oraz na przygotowanie się na odbicie gospodarcze i budowę przyszłej przewagi konkurencyjnej.

Wielkimi krokami zbliża się koniec unijnej perspektywy budżetowej na lata 2014 -2020. Dostępne są jeszcze środki w pojedynczych konkursach, jednak ich pula szybko się wyczerpuje. Dlatego nowy konkurs, ogłoszony w czasie niepewności rynkowej, to ogromna szansa dla przedsiębiorstw. „Wystąpienie o dotację w tym roku, oznacza pozyskanie środków w III kwartale 2021 roku, czyli okresie, w którym według prognoz, rynki będą się dynamicznie odbudowywać po sytuacji wywołanej przez pandemię. Warto być wówczas przygotowanym na rozwój firmy”- mówi Mateusz Rogalski, ekspert z dwudziestoletnim doświadczeniem w funduszach unijnych, Key Account Manager, Infinity Doradztwo Inwestycyjne.

Jakie warunki należy spełnić, aby móc starać się o dotację? Na środki mogą liczyć producenci z całej Polski z wykluczeniem 5 województw wschodnich (lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego), posiadający status małego lub średniego przedsiębiorstwa. Program otwarty jest dla wielu branż, jednak producenci mebli mogą na nim najbardziej skorzystać. Głównym jego założeniem jest bowiem opracowanie nowego/ulepszenie istniejącego produktu oraz jego wdrożenie pod kątem osób z ograniczeniami funkcjonalnymi. Oparcie fotela dostosowane do osób z problemami z kręgosłupem, regulowany stół pozwalający na wygodne korzystanie przez osoby niskie, biurko  o ergonomicznej formie a może specjalnie wyprofilowane półki? Producenci mebli mogą w ramach programu pozyskać środki na wiele interesujących, masowych produktów!

Zapraszamy do kontaktu z nami! Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i sprawdzimy na jakie dotacje może liczyć Państwa firma.

Kontakt:
Tel. + 48 531 713 110
E-mail: kontakt@ funduszeunijne.waw.pl
www.funduszeunijne.waw.pl

 

O Infinity

Firma Infinity od 11 lat skutecznie wspiera klientów z branży produkcyjnej, w tym sektora meblarskiego, w pozyskiwaniu dotacji – ma na swoim koncie ponad 170 zadowolonych klientów i ponad 300 000 000 PLN pozyskanych środków. Ponad to, eksperci Infinity specjalizują się w wyborze programów dopasowanych do realnych potrzeb przedsiębiorstw.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA