DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

Targi IMM w Kolonii odwołane

Autor: oprac. red
Źródło: Koelnmesse
Data: 2020-11-18


Jedne z największych wydarzeń branży wnętrzarskiej, targi IMM w Kolonii (imm cologne) planowane na styczeń 2021r. nie odbędą się. Kolejną edycję zapowiedziano na styczeń 2022 roku.

Targi IMM w Kolonii odwołaneTargi IMM w Kolonii odwołaneFot. Koelnmesse

Zarząd Koelnmesse po konsultacji z VDM (Stowarzyszeniem Niemieckiego Przemysłu Meblarskiego) - sponsorem koncepcyjnym targów oraz wystawcami i partnerami, podjął postanowienie o całkowitej rezygnacji z organizacji targów mebli IMM w styczniu 2021r. Decyzja podyktowana jest ograniczeniami i niepewnością związanymi z pandemią.

-Musieliśmy zmierzyć się z rzeczywistością, mimo że jest to bolesne. W końcu, ze względu na bardzo dynamiczny rozwój sytuacji, niepewność wśród naszych wystawców i zwiedzających była po prostu zbyt duża. Decyzja ta została podyktowana dobrem branży wnętrzarskiej i podjęta w ścisłej konsultacji z naszym sponsorem koncepcyjnym - VDM (Stowarzyszeniem Niemieckiego Przemysłu Meblarskiego), a także z naszymi wystawcami i partnerami - powiedział Gerald Böse, CEO Koelnmesse.

Wcześniejsze informacje wskazywały, że z powodu pandemii organizatorzy planowali hybrydową wersję wydarzania.

-Ponieważ koncepcja edycji specjalnej opierała się na ścisłym powiązaniu i wzajemnej zależności formatów offline i online, nawet wydarzenie czysto cyfrowe nie miało w tych okolicznościach sensu - wyjaśnia Gerald Böse, CEO Koelnmesse.

-W ciągu ostatnich kilku miesięcy hasło „Zrobimy to” było naszym jednoznacznym zobowiązaniem do zorganizowania imm cologne w styczniu 2021r. Dzięki specjalnej edycji imm cologne chcieliśmy odegrać aktywną rolę w walce z obecnym kryzysem. Teraz jesteśmy zmuszeni porzucić ten plan. Organizacja targów jest i zawsze będzie czymś wyjątkowym, ale rozwój wydarzeń w ostatnich tygodniach - a w szczególności najnowsze opinie naszych klientów - pokazały, że odwołanie edycji specjalnej, którą planowaliśmy z poświęceniem i zaangażowaniem to właściwa decyzja - adekwatna do sytuacji - dodaje Oliver Frese, dyrektor operacyjny Koelnmesse.

-Fakt, że imm cologne 2021 nie może odbyć się z powodu pandemii, jest godny ubolewania dla naszej branży. Jednak biorąc pod uwagę pogarszającą się sytuację epidemiologiczną w Niemczech i wielu innych krajach, jest to właściwa decyzja. Jako sponsor koncepcyjny imm cologne popieramy postanowienie o odwołaniu imprezy - komentuje Elmar Duffner, prezes Stowarzyszenia Niemieckiego Przemysłu Meblowego (VDM).

Według założeń, targi imm cologne w 2022 roku odbędą się w tradycyjnej formie z dodatkiem cyfrowego suplementu. W najbliższych tygodniach koncepcja wydarzenia zostanie opracowana we współpracy z branżą.

-Jako największy rynek meblarski w Europie, Niemcy potrzebują imm cologne jako kluczowych, wiodących targów. Razem z Koelnmesse dołożymy wszelkich starań, aby stworzyć przekonujące i innowacyjne targi - zapowiada Jan Kurth, dyrektor zarządzający VDM.

Kolejna edycja imm cologne odbędzie się w dniach 19-23. stycznia 2022r.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz