/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Werth-Holz: Duży wzrost sprzedaży i zysku

Autor: oprac. red
Źródło: Werth-Holz
Data: 2020-11-18


Grupa Kapitałowa Werth-Holz SA opublikowała skonsolidowany raport finansowy za zakończony rok obrachunkowym 2019/2020. Spółka zanotowała istotny wzrost sprzedaży i zysku.

Werth-Holz: Duży wzrost sprzedaży i zyskuWerth-Holz: Duży wzrost sprzedaży i zyskuFot. Werth-Holz Hausbau

W minionym roku obrachunkowym (01.10.2019r. - 30.09.2020r.) Grupa Kapitałowa Werth-Holz osiągnęła wzrost sprzedaży o 34% osiągając przychody netto w wysokości 47,245 mln zł (2019: 35,246 mln zł). Zysk na działalności operacyjnej wyniósł 2,256 mln zł (2019: 1,228 mln zł), a zysk netto 1,031 mln zł wobec 0,403 mln zł.

W skład grupy kapitałowej wchodzą: spółka dominująca Werth-Holz S.A. oraz w 100% zależne spółki: Werth-Holz Hausbau sp. z o.o. (dawniej Werth-Haus IBS sp. z o.o.), w której skupiona jest działalność związana z budownictwem prefabrykowanym, w tym modułowym oraz spółki i Werth-Holz sp. z o.o. z siedzibą w Pszczewie świadczącej usługi produkcyjne.

Jak informuje zarząd spółki, na wzrost zysku wpłynęła wysoka sprzedaż zanotowana w ostatnim kwartale roku obrachunkowego (lipiec-wrzesień 2020r) wynikająca ze zwiększonego popytu na wyroby programu ogrodowego, który w wyniku panującej pandemii COVID-19 przesunął się III kwartału na kwartał IV oraz znaczny wzrost przychodów w spółce zależnej w wyniku realizacji kontaktów związanych z produkcją i montażem domów szkieletowych o konstrukcji drewnianej. Sprzedaż w tym okresie wzrosła o 88% w stosunku do roku poprzedniego.

Wyniki finansowe GK Werth-HolzWyniki finansowe GK Werth-HolzFot. Werth-Holz

W czwartym kwartale 2019/2020 roku spółka zależna Werth-Holz Hausbau realizowała trzy kontrakty i pozyskała cztery nowe kontrakty na terenie Niemiec w zakresie budownictwa drewnianego. W sumie w całym roku finansowym spółka zrealizowała 6 projektów domów jednorodzinnych. Obecnie portfel zamówień spółki to pięć obiektów o wartości łącznej 4.5 mln zł netto. Kontrakty te będą zakończone na początku drugiego kwartału roku obrachunkowego 2020/2021. Firma prowadzi rozmowy nad pozyskaniem kolejnych zleceń z rynku niemieckiego. Zarząd spółki planuje zrealizować w bieżącym roku do 12 domów jednorodzinnych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz