/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TARTACZNICTWO

Standrew: Spadek sprzedaży i zysku

Standrew

Autor: oprac. red
Źródło: Standrew
Data: 2020-11-17


Przychody ze sprzedaży w pierwszych dziewięciu miesiącach 2020r. Standrew SA spadły do 10,6 mln zł wobec 14,5 mln zł w podanym okresie roku ubiegłego.

Standrew: Spadek sprzedaży i zyskuStandrew: Spadek sprzedaży i zyskuFot. D.Jabłoński

Zysk spółki z działalności gospodarczej po trzech kwartałach 2020 wyniósł 608 tys. (2019: 899 tys. zł), a zysk netto 137,8 tys zł (2019: 381,6 tys. zł).

Według informacji zarządu spółki, wpływ na kształtowanie się jej przychodów oraz wyników ma trwający od marca 2020r. stan epidemiczny oraz ograniczenia i niepokoje gospodarcza związane z pandemią. Główną przyczyną gorszych wyników Standrew były trudności z zapełnieniem portfela zamówień oraz redukcją zleceń i przestojami klientów firmy. Zarząd obserwuje jednak poprawę sytuacji, co jest widoczne w przychodach i zyskach osiągniętych w miesiącu wrześniu 2020r. I oczekuje, że tendencja ta utrzyma się już do końca 2020 roku, choć wpływ na jej odwrócenie mogą mieć ewentualne nowe ograniczenia działalności, jeżeli zostaną wprowadzone wzorem tych z przełomu I i II kwartału 2020r.

W III kwartale 2020 roku spółka podejmowała działania, które mogą mieć wpływ na zminimalizowanie skutków wpływu pandemii na sytuację majątkową i wyniki finansowe. W ramach tych działań zawarto umowę z PARP o dofinansowanie w ramach projektu Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Ponadto Standrew systematycznie wdraża nowe rozwiązania w obszarze zarządzania produkcją i kontrolą kosztów, które pozwalają efektywniej wykorzystywać jej zasoby.

W III kwartale 2020 roku zakończona została budowa kompleksu suszarniczego składającego się z 4 komór o łącznej masie wsadu około 240m3. Dzięki nowej inwestycji spółka zaoszczędzi na kosztach suszenia tarcicy liściastej, które do tej pory zlecane były podwykonawcom świadczących usługi suszarnicze. Możliwość suszenia tarcic we własnym zakresie pozwoli na zaoszczędzenie ok. 30% dotychczasowych kosztów własnych spółki. Firma zakończyła również budowę placu magazynowo-manewrowego co ułatwi procesy logistyczne przy załadunkach dostaw.

Do końca minionego kwartału wdrożono też wszystkie moduły systemu informatycznego STAN-PRO, którego zadaniem jest wsparcie w procesach zarządzania produkcją, jak również gospodarką magazynową. Kolejnym etapem rozbudowy systemu będzie wdrożenie automatycznych odczytów na poszczególnych gniazdach produkcji, co pozwoli na szybkie analizy oraz sprawniejsze zarządzanie magazynem.

Spółka zakończyła również realizację wcześniej rozpoczętych modernizacji technologicznych, co będzie miało wpływ na ekonomię produkcji w kolejnych okresach. Ze względu na niepewną sytuację gospodarczą związaną z pandemią COVID-19, zarząd spółki podjął decyzje o wstrzymaniu planowanych dodatkowych działań modernizacyjnych jak i inwestycyjnych do końca I kwartału 2021 roku.

Standrew SA jest przedsiębiorstwem tartacznym specjalizującym się w przerobie drewna dębowego.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz