/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MATERIAŁY DREWNOPOCHODNE

Steico zwiększy produkcję płyt termoizolacyjnych z włókien drzewnych

Steico

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Steico
Data: 2020-11-10


Steico wybuduje kolejny zakład produkcyjny w Polsce. Rozpoczęcie produkcji w nowej fabryce zaplanowano na koniec 2022 roku.

Steico zwiększy produkcję płyt termoizolacyjnych z włókien drzewnychSteico zwiększy produkcję płyt termoizolacyjnych z włókien drzewnychFot. Urząd Gminy Gromadka

Na początku listopada Steico sfinalizowało zakup terenu pod nową inwestycję. Za około 1,2 mln euro firma zakupiła 16,5 ha w miejscowości Krzywa w dolnośląskiej gminie Gromadka.

Nieruchomość posiada dogodną lokalizację bezpośrednio przy autostradzie A4, stanowi część parku przemysłowego utworzonego na terenie dawnego lotniska w o powierzchni ok. 500 ha. Właścicielem części terenu w Krzywej jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Zdaniem inwestora położenie gwarantuje dostęp do surowca drzewnego oraz pracowników.

Steico planuje tutaj budowę nowej fabryki, w której wytwarzane będą płyty termoizolacyjne z włókien drzewnych przeznaczone dla budownictwa. W pierwszej kolejności firma planuje uruchomienie dwóch linii produkcyjnych, na których powstawać będą płyty termoizolacyjne izolacyjne sprężyste oraz twarde wytwarzane w procesie suchym. W obu przypadkach produkty będą kompatybilne z oferowanymi przez Steico systemami dla budownictwa.

Oprócz obiektów produkcyjnych, projekt przewiduje budowę potrzebnych hal produkcyjnych i magazynowych oraz infrastruktury towarzyszącej, takiej jak skład drewna, kotłownia na biomasę oraz instalacje rozwłókniania drewna i suszenia.

Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na połowę 2021 roku, a uruchomienie produkcji na koniec 2022 roku. Szacowany koszt inwestycji to 60-70 mln euro.

Nowa fabryka ma umocnić pozycję Steico jako lidera światowego rynku materiałów termoizolacyjnych z włókien drzewnych oraz przygotować do oczekiwanego wzrostu popytu na produkty oferowane przez spółkę.

Steico SE to niemiecka spółka z siedzibą w Feldkirchen koło Monachium, której akcje są notowane na niemieckiej giełdzie papierów wartościowych. Firma posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne: dwa w Polsce (w Czarnkowie i Czarnej Wodzie) oraz jeden we Francji (Casteljaloux).

Przychody Steico za trzy kwartały 2020r. w porównaniu z podobnym okresem roku 2019.Przychody Steico za trzy kwartały 2020r. w porównaniu z podobnym okresem roku 2019.Fot. Steico

Wyniki finansowe za trzy kwartały 2020r. wskazują wzrost przychodów i zysków brutto w porównaniu z rokiem ubiegłym. Pomimo pandemii, spółka odnotowała w tym czasie sprzedaż na poziomie 222,3 mln euro (wzrost o 5,5% w stosunku do dziewięciu miesięcy 2019) oraz zysk brutto w wysokości 39,2 mln euro, czyli o 9,5% więcej niż rok wcześniej. Skorygowany zysk brutto (odejmując zdarzenia jednorazowe) to 35,8 mln euro.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz