DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Nowy Styl - kolejna nagroda

Nowy Styl SA

Autor:
Źródło: Nowy Styl SA
Data: 2004-06-15


Nowy Styl laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

Firma Nowy Styl, jeden z największych europejskich producentów krzeseł jest Laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Firma została uznana przez Aleksandra Kwaśniewskiego za najlepszego eksportera. Prezydent zaznaczył przy tym, iż w obiektach olimpijskich w Atenach znajdzie się 50 tys. krzeseł wykonanych przez Nowy Styl. 14 czerwca podczas uroczystej gali w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza statuetkę oraz dyplom z rąk Prezydenta odbierali Adam i Jerzy Krzanowscy, właściciele firmy.

"Na pytanie, co jest źródłem sukcesu w biznesie odpowiada się, ze trafna decyzja, zuchwalstwo i entuzjazm. Cieszę się, że mogę już po raz siódmy uhonorować zuchwałych entuzjastów podejmujących trafne decyzje. Mam nadzieję, że takie firmy jak wasze zapewnią Polsce dobrą przyszłość w Unii" - mówił Aleksander Kwaśniewski.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta, przyznawana w ośmiu kategoriach, została ustanowiona w 1998. Do tegorocznych Nagród Gospodarczych Prezydenta kandydowało 170 firm. Kapituła Nagrody nominowała 24 firmy. Prócz firmy Nowy Styl zostało nagrodzonych jeszcze 10 przedsiębiorstw. Nagroda ma charakter honorowy. Nominowani i laureaci tej nagrody nie otrzymują z tego tytułu jakichkolwiek gratyfikacji finansowych, ulg podatkowych, czy innych ułatwień w prowadzeniu działalności gospodarczej. Laureaci otrzymują dyplom od Prezydenta RP oraz statuetkę i mają prawo używać we wszystkich materiałach firmowych i reklamowych tytułu "Laureat Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP dla ...... w ...... roku".

Nowy Styl został zgłoszony do konkursu przez Polską Radę Biznesu, organizację zrzeszającą największych polskich przedsiębiorców.

Nowy Styl ubiegał się o Nagrodę po raz drugi. W ub.r., kiedy startowały 143 firmy, Nowy Styl też został zgłoszeny w kategorii "Eksporter", ale nie znalazł się wśród nominowanych. W tym roku o Nagrodę w kategorii "Eksporter" rywalizowały z firmą Nowy Styl nominowane przesiębiorstwa: MM International sp. z o.o. oraz PPH DGS Sp. z o.o.

Laureaci Nagrody Prezydenta 2004:
1. kategoria: eksporter - Nowy Styl
2. kategoria: polskie przedsiębiorstwo - Cersanit i Polpharma
3. kategoria: średnie przedsiębiorstwo - Mokate
4. kategoria: małe polskie przedsiębiorstwo - Alpex
5. kategoria: instytucja finansowa - PKO BP
6. kategoria: gospodarstwo rolne - Danko
7. kategoria: inwestycja zagraniczna w Polsce - FIAT - GM Powertrain Polska
8. kategoria: wynalazek w dziedzinie produktu lub technologii - Zespół Teresy Kołodziejczyk z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

W tym roku Orbis i Polskie Linie Lotnicze zostały wyróżnione nagrodami specjalnymi: "za zbliżanie Polaków z narodami Europy i świata"

Nowy Styl to grupa składająca się obecnie z 14 spółek-córek. Połowa z nich działa w Polsce, pozostałe za granicą. Firma powstała w 1992 r. jej założycielami byli Adam i Jerzy Krzanowski oraz Ronald i Henry Stern.

Nowy Styl produkuje meble, krzesła oraz fotele zaprojektowane zarówno do miejsc pracy - biur, sal konferencyjnych, audytoryjnych, szkół, pokoi dziecięcych, oraz miejsc odpoczynku - kawiarni, restauracji, jadalni i kin.

Grupa Nowy Styl zatrudnia ponad 4400 osób. Każdego miesiąca fabryki opuszcza 500.000 szt. krzeseł, 270.000 z nich powstaje w polskich zakładach. Wartość obrotów Grupy wyniosła w ubiegłym roku prawie 900 mln złotych.

Grupa Nowy Styl posiada klientów na całym świecie. Około 70 proc. produkcji trafia do odbiorców w 60 krajach świata. Produkty krośnieńskiej spółki są obecne w 60 krajach - stanowią min. wyposażenie urzędów francuskiej poczty, urzędu premiera Węgier, węgierskich ministerstw, poczty, parlamentu i węgierskiego ZUS-u. W 2003 roku wyroby firmy służyły m.in publiczności wyborów Miss Universum w Panamie i uczestnikom szczytu gospodarczo - politycznego G8 w Evian. 50 tys. krzeseł produkcji firmy Nowy Styl stanie w obiektach sportowych podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach. Wszystkie wyroby Nowego Stylu są szczegółowo testowane w laboratoriach technicznych. Posiadają atesty wytrzymałości oraz ognioodporności tapicerki. Szereg krzeseł uzyskało Znak Sprawdzonego Bezpieczeństwa GS przyznawany przez Instytut LGA w Norymberdze.

Firma posiada certyfikat ISO 9001.

Firma jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in.: "Najlepsze polskie przedsiębiorstwo" - w rankingu zorganizowanym pod patronatem premiera RP i Polskiej Akademii Nauk przez dziennik "Prawo i Gospodarka", Złota Statuetka Lidera Polskiego Biznesu przyznana przez Business Centre Club, nagroda im.Andrzeja Wierzbickiego przyznana przez Polską Konfederację Pracodawców Polskich za zbudowanie i rozwijanie nowoczesnej firmy.

Nowy Styl wspiera finansowo placówki służby zdrowia, szkoły, organizacje charytatywnym, stowarzyszenia kulturalne i sportowe, parafie. Od 2000 roku Nowy Styl gości na dorocznych Balach Karnawałowych 600 wychowanków podkarpackich Domów Dziecka .


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz