/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
WYDARZENIA

Targi LIGNA.21 przesunięte na jesień

Autor: oprac. red
Źródło: Deutsche Messe
Data: 2020-11-06


Jest w zasadzie jasne, że z powodu pandemii COVID-19, do końca pierwszego kwartału 2021r. nie będzie możliwa organizacja w Europie żadnego znaczącego w skali międzynarodowej wydarzenia targowego. Branża wystawowa zastanawia się co dalej i dochodzi do niewesołych wniosków. Wygląda na to, że na duże imprezy nie ma co liczyć do końca wakacji przyszłego roku.

Targi LIGNA.21 przesunięte na jesieńTargi LIGNA.21 przesunięte na jesieńFot. Deutsche Messe

Po intensywnych refleksjach i dyskusjach oraz w świetle aktualnego rozwoju globalnej liczby zakażeń po pandemii koronowej do podobnych wniosków doszli organizatorzy targów LIGNA. Odbywająca się co dwa lata w Hanowerze (Niemcy) impreza jest największym na świecie spotkaniem branży obróbki drewna, które odbywa się tradycyjnie w maju. Dzisiaj Deutsche Messe i niemieckie stowarzyszenie producentów maszyn do obróbki drewna VDMA poinformowały, że mająca odbyć się w przyszłym roku edycja targów przesunięta została na jesień.

LIGNA.21 pierwotnie zaplanowana była 10-14. maja 2021r. Nowy termin to 27. września - 1 października 2021r.

-Ze względu na trwającą pandemię, rosnące ograniczenia i ponowny lockdown na rynku panuje duża niepewność. Traktujemy to bardzo poważnie - podkreśla dr Andreas Gruchow, członek zarządu Deutsche Messe. -Decyzja o odroczeniu LIGNA była dla nas bardzo trudna, ale jest to jedyny spójny środek zapewniający wszystkim zainteresowanym bezpieczeństwo planowania i niezbędny czas na przygotowania. Odpowiednia koncepcja higieny i ochrony zdrowia jest gotowa, co wraz z przesunięciem naszej imprezy na październik i przykładami z praktyki, dowodzi. że wydarzenia w czasie pandemii mogą być bezpiecznie przeprowadzane. Podczas targów LIGNA musimy liczyć się z tym, że na terenie wystawowym są projektowane, montowane i prezentowane na żywo całe linie produkcyjne. Oznacza to długi czasu realizacji i wysokie koszty, co wymaga planowania targów wiele miesięcy wcześniej. Ma to tylko sens w połączeniu z wystarczającą liczbą miedzynarodowych decydentów po stronie odwiedzających. Aby mieć pewność, że LIGNA, wiodące na świecie targi branżowe, sprostają tym oczekiwaniom, zarówno dostawcom, jak i użytkownikom należy zapewnić wystarczające bezpieczeństwo zaplanowania udziału - a jest ono znacznie wyższe we wrześniu/październiku niż w maju 2021r. - wyjaśnia Gruchow.

Również stowarzyszenie VDMA, jako współorganizator targów LIGNA, postrzega przesunięcie daty wydarzenia jako jedyny skuteczny sposób na udaną organizację najważniejszych światowych targów, na których spotykają się producenci maszyn i urządzeń do obróbki drewna. -Odroczenie targów LIGNA jest absolutnie konieczne. Jest to najważniejsza na świecie platforma dla naszych firm i klientów z przemysłu drzewnego i przetwórczego - mówi dr Bernhard Dirr, dyrektor zarządzający VDMA Woodworking Machinery Association.

-Z niecierpliwością czekamy na liczne innowacje, szczególnie w trzech głównych tematach LIGNA.21, którym są: Transformacja w technologii obróbki drewna, Technologie prefabrykacji dla budownictwa oraz Wytwarzanie materiałów ekologicznych - dodaje Christian Pfeiffer, Global Director LIGNA & Woodworking Shows Deutsche Messe. -LIGNA.21 odbędzie się po raz pierwszy jako wydarzenie hybrydowe, podkreślając swoją rolę jako wiodącego wydarzenia branżowego i prezentując światową gamę narzędzi, maszyn i urządzeń do obróbki drewna i obróbki drewna - dodaje.

Liczba wyświetleń: 1641


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA